Wpis z mikrobloga

Jak wykopki manipulują argumentami odcinek drugi i trzeci

https://www.wykop.pl/wpis/68693753/wiecie-jake-jest-najbardziej-sztywne-i-sekate-drew/244276567/#comment-244276567

Załóżmy sytuację, że kobieta studiuje, bądź uczy się czegoś, by zwiększyć swoje kwalifikacje zawodowe. Pracuje do wieczora, po powrocie zajmuje się domem. Partner wraca z pracy wcześniej, ale też musi coś w domu robić.
Różowa więc robi kolację swojemu partnerowi - kanapki z pasztetem i pomidorem, by jak najmniej czasu poświęcić na stanie przy garach, oraz na sprzątaniu po gotowaniu.

Normalny mężczyzna by docenił to, co dostał, bo równie dobrze mógł sobie sam zrobić, skoro był wcześniej w domu.

Toksyczny zakompleksiony narcyz natomiast będzie marudził tak, jak w podanym linku.

Wiadomo, jeśli różowa ma tylko 3h dziennie dla siebie, chce zająć się swoim hobby, czy poćwiczyć, czy spotkać się z koleżanką na szybką pogawędkę, czy porozmawiać z mamą, której dawno nie widziała, czy nauczyć się czegoś nowego, czy zwyczajnie odpocząć, to ma do tego prawo. Żaden niebieski nie ma prawa oczekiwać od niej, że ona będzie się codziennie poświęcać, rezygnować ze swoich potrzeb, by stać przy garach xD nikt nie mówi o kompletnym lenistwie, w końcu obiad, kolacja czy śniadanie są zrobione. Tylko po co, mając tak mało czasu w ciągu dnia na inne niż obowiązki sprawy, robić te obowiązki dłużej, jak można krócej? W weekend ma się wiecej czasu, to można zrobić krokiety i ugotować barszcz, ale w tygodniu jajecznica czy kanapki wystarczą. Nie świadczą o tym, że kobieta na w D swojego partnera. Świadczy to o tym, że ona też chcę mieć coś z życia i mieć tę chwilę, by zrobić coś dla siebie.

Oczywiście autor zalinkowanego posta poszedł w manipulacje. Gdy wspomniałam o zainteresowaniach, hobby i ambicjach różowych, zaśmiał się jedynie i skwitował to stwierdzeniem, że on tylko chce, by różowe się przyznały, ze są leniwe i wolą posadzić tłusty zad przed telewizorem.

Gdzie ja przecież wiem, że są i takie różowe, ale to już problem niebieskich, że sobie takie wybrali. Ja mówiłam wyraźnie o tych drugich, ciekawszych, ambitniejszych różowych, które z boku faktycznie mogą wydawać się być leniwe, skoro robią proste i szybkie dania, a tak naprawdę robią wszystko, by zrobić jak najwięcej różnych czynności w jak najkrótszym czasie. Po co stać przy garach dwie godziny, jak można stać pół godziny, zdążyć jeszcze odkurzyć, pozmywać, i mieć czas dla siebie? Po to żeby niebieski przestał marudzić? Niestety, zostały one wrzucone do jednego worka z tymi leniwymi, pominięte, a wszystko po to, by dalej mieć pretekst do szkalowania różowych.

To marudzenie to również manipulacja - zawstydzenie różowej, sugerując jej, że jest mało ambitna, bo robi proste potrawy. To nic innego jak wzbudzenie poczucia winy w celu zmiany zachowania takiej różowej i uzyskania tego, czego sie od niej chce. To nic innego jak przemoc psychiczna.

..

Drugi przykład manipulacji - Alan "hehe hyhy". Widać na filmie wyraźnie, że prowadząca z nim wywiad tylko czeka aż skończy gadać, jest w pracy, może ma gdzieś tego typa, a może faktycznie jest zażenowana.

Ale na wykopie nie ma, że różowej nie podoba się jakiś dowolny prymitywny gościu. Nawet jeśli taka otwarcie powie, że gardzi kimś takim i że jej się nie podoba to i tak wykopki będą się wykłócać z innymi użytkownikami, że to przecież kłamstwo, na pewno jej się ten typ podoba. Przecież oni wiedzą lepiej, kto się komu podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°) żaden z nich nie będzie słuchał wypowiedzi różowej, jeszcze dodadzą, że różowych się nie słucha, bo "myślą jedno mówią drugie" (co też jest manipulacją, bo wtedy ich własne wypociny brzmią bardziej wiarygodnie, jeśli czytający pominie wzrokiem wypowiedzi osób z różowym paskiem pod awatarem).
Nie ważne co różowa napisze, na pewno kłamie a oni na pewno mówią prawdę. Wypatrują w internecie losowych gości i wciskają różowym w gardło coś, czego nie wypowiedziały na jego temat, by dalej snuć swoje teorie. Czasem wystarczy zdjęcie twarzy różowej bez żadnego napisu, a oni już są w stanie na jego podstawie opisać jej przeszłość, przyszłość, gust, poglądy...

Ci normalni i mądrzy będą się z nich śmiać ale ci nie do końca normalni będą im przyklaskiwać i rozprowadzać te bzdury dalej, twierdząc, że to przecież prawda. A prawdę maskują wymownym "bo różowych się nie słucha, mówią jedno, myślą drugie".

#oswiadczenie #przemyslenia #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #zwiazki
  • 21
@AlienFromWenus: No to jak chcesz byc karierowiczka to po co ci niebieski? To samo. Bo albi chcesz byc w h@ karierowiczka albo miec pasję albo jakies hobby pracę i niebieskiego nie można mieć wszystkiego i nie zwalaj na niebieskiego bo sama nie potrafisz aie zdecydować co jak ma być a zaczynasz problem od niego.

Jak Ci lżej bez związków to nie zawracaj dupy ze niebieski
@AlienFromWenus: Musk też chciał

I g@wno kogo to obchodzi że chciał ale zasady są takie że nie łamią się na nikogo albo kariera albo związki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie żaden ogarnięty niebieski nie chce różowych nap@dalających w opór za karierą bo nigdy z nimi związki nie wychodzą dlatego dużo min architekturek lekarek i prawniczek jest samych bo je tak na prawdę g@wno obchodzą związki i wolą
@AlienFromWenus: Ale Ty g@wno masz pojęcia kto ile pracuje i czy utrzymają związki? I p@dolisz że niebieskie chcą tego a tamtego i im się udaje Bo zwykle ludzie zwalają wszystko w kategorii że coś tam im się nie udaje na otoczenie a nie wybieraniu tego co działa u nich w życiu pogódź się że nie jesteś ani muskiem ani einsteinem

Ty p@dolisz o zazdrość a niebieskich g@wno wasza kariera obchodzi jeśli
@navaare:

O czym ty do mnie p@olisz, jakaś hipokryzja z doopy się tu nawet zaplątała xDD

To niebieskim zależy bardziej na karierach, zarówno swoich własnych żeby mieć dużo hajsu jak i różowych, by też mieć dużo hajsu dzięki nim, ich kosztem. A gdy już taka różowa ma karierę, to niebieski w tył zwrot, bo taka kobieta jest twarda, odważna, poważna, a on to by jednak chciał laleczkę

Miękką kobiecą pipe w
@navaare:

A ja uważam że niebiescy, bo ja chcę związku i dobrze zarabiać, więc to że nie wychodzi to nie wychodzi przez niebieskim, którym sukces różowej przeszkadza (zazdrość) albo oczekują, że ona będzie poza karierowiczką w pracy jeszcze kurą domową w domu i kochanką w łóżku a doba ma tylko 24h i kobieta też chce mieć czas dla siebie i po całym dniu obowiązków taka kobieta chce odpocząć, zająć się swoimi
@AlienFromWenus: No dlatego że z podróżniczkami i kierorowiczkami g@wno jest z nie związek bo stają się emotional bitches Bo jak już wszystko zwiedzisz i wykarierujesz się to nie będziesz miała sensu w życiu To że nie chcesz rodziny znaczy do związku też nie nadajesz się bo związki bez zmierzania ku rodzinie rozpadają się
@navaare:

No dawaj, powiedz jak skończę ( ͡° ͜ʖ ͡°) i skąd czerpiesz swe mądrości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I nie nazywaj mnie inwektywami, które nie mają ze mną nic wspólnego. Chyba że chcesz się obrzucać błotem, to mogę ciebie nazwać egoistycznym zwierzęciem, chcącym sprowadzać niewinne istoty na ten podły świat, by mu się odwdzięczyły po latach szklanką wody ( ͡° ͜