Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #firma
Hej, mam taki przypadek. Kupiłem mieszkanie, na umowie przedwstępnej (rok temu) była adnotacja że jest zarejestrowana firma i ma być zmieniony adres przed aktem notarialnym. Ok, wszystko pięknie. W dniu podpisu dowiedzieliśmy (marzec) że właściciel zapomniał ale kilka dni wcześniej złożył wniosek i że zaraz będzie po sprawie. Było UPO. Zgodziliśmy się, podpisaliśmy. Teraz minęło pół roku, okazało się w trakcie że wniosek był odrzucony, podobno poprzedni właściciel zarzeka się że złożył ponownie i "że zaraz będzie po sprawie". No tylko minęło kolejne kilka miesięcy i nic. Co mogę z tym zrobić? Bo teraz już mnie ignoruje, a jak ostatnio się z nim skontaktowałem to mówił że wszystko zostało we wrześniu złożone. Więc tak nie wiem czy mu wierzyć, czy mogę z tym gdzieś iść?
  • 9
@iluzjonista_

Odp brzmi: nie wiem ale się domyślam ;)

No jesteś w trudniej pozycji bo uwierzyłeś komuś na słowo. Czy są instrumenty prawne żeby to wyprostować? Nie wiem, ale praktyka pokazuje że albo nie ma,.albo są ale niezyciowe i to zajmie x czasu....

Niestety :/
@iluzjonista_: jak jest płatnikiem VAT to urząd skarbowy wymaga tytułu prawnego/umowy najmu itp do lokalu gdzie prowadzi się działalność. możesz mu powiedzieć, że mu zawiną firmę jak się zgłosisz do US ( ͡° ͜ʖ ͡°)