Wpis z mikrobloga

No #!$%@?ć to mało powiedziane.
Okazuje się, że utrzymywanie kozy przez miesiąc z raną po odgryzieniu nogi bez jakiejkolwiek pomocy weterynaryjnej to nie jest znęcanie i nie nosi znamion czynu zabronionego.

Ja nie wiem czy oni w tej prokuraturze są upośledzeni już #!$%@? całkiem bo wydawało mi się, że składamy zawiadomienia w sprawach OCZYWISTYCH, a oni wszystko umarzają (°°

Oczywiście zleciliśmy już sporządzenie odwołania prawnikowi i mam nadzieję, że sąd stwierdzi inaczej bo jeśli nie to już całkiem stracę wiarę w to co robię ( ͠° °)

Beb w lecznicy do poniedziałku, dalej nie ma dla niego żadnej propozycji domu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Kolejne dwa kociaki zostały podrzucone na jedno z siedlisk kotów wolnożyjących czyli mamy już piątkę w kolejce do kastracji. Z pomiotami ósemkę ()

tu zrzutka na pomioty

Jedynym pozytywem ostatnich dni to Muszka, która zaczyna się lekko otwierać - ogon powoli merda, zaczęła jeść przy człowieku i powoli przełamuje wszystkie strachy. Super dom się jej trafił.

Nie wiem w sumie czy robić zrzutkę na pomoc prawną czy kolejną na kastracje dzikusów czy się zakopać pod kocem i nie odbierać telefonów przez tydzień ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pieszkotem

Wołam użytkowników, którzy zaplusowali następujący wpis lub komentarz:
https://www.wykop.pl/wpis/66851713

c.....i - No #!$%@?ć to mało powiedziane.
Okazuje się, że utrzymywanie kozy przez mie...

źródło: comment_1668077256s9aCX3BdKDFfkW76EgsY5O.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
  • 2
@chixi kozę należy wozić po specjalistach, załatwiać z dnia na dzień konsultacje z ortopedą, robić badania i fundować jej protezy bo inaczej będą człowieka ciągać po sądach i chcieli wsadzać do więzienia a w tym czasie ludzie muszą czekać latami na operację, robić zbiórki na protezy i wózki inwalidzkie dla dzieci? Nie pomyliliśmy priorytetów?
  • Odpowiedz
@Pieron: No należy. Jak masz zwierze masz obowiązek je leczyć inaczej grozi Ci odpowiedzialność karna.
Ja nie wiem jakie Ty masz priorytety, jednym z moich jest ochrona zwierząt przed oprawcami.
  • Odpowiedz
  • 2
@chixi czyli jak mam świnię z złamaną racicą to muszę ją najpierw wyleczyć zanim ją zawiozę do rzeźni? A jakbym chciał uśpić bo mnie nie stać na leczenie to też nie mogę bo aktywiści będą mnie ciągać po sądach?
  • Odpowiedz
@Pieron Zderzenie światów. Dopóki się nie pozna realiów w jakich żyją ludzie zamieszkujący głębokie wsie to można sobie dywagować o tym jak to męczą biedne zwierzątka.

Ludzie żyją tam często w skrajnym ubóstwie, dla nich zwierzę od zawsze było narzędziem. Krowa daje mleko, świnia boczek, a kura jajka, na większości polskich zatęchłych wsi dalej tak się traktuje zwierzęta. Nikt tam nie będzie kastrował kota, bo młode można utopić. Nikt nie buduje psu
  • Odpowiedz
@Pieron: Czyli jak masz świnie to powinieneś się orientować co się robi w określonych przypadkach. Czyli można, po spełnieniu określonych warunków, dokonać uboju z konieczności.

https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/uboj-z-koniecznosci-zwierzat-gospodarskich-kopytnych-poza-rzeznia

Stan portfela właściciela nie jest wskazaniem do eutanazji zwierzęcia i aktywiści mogą ciągać po sądach i właściciela i weta, który uśpił zwierze z takiego powodu
  • Odpowiedz
@Danicen: ale ja nie jestem bambinistką oderwaną od rzeczywistości.

Jak trafiliśmy do nieleczonego psa, którego właściciel żył faktycznie w skrajnym ubóstwie to stanęłam na głowie, żeby pomóc i psu i gościowi. Nie wymagałam od nieporadnego, chyba niepełnosprawnego człowieka z miesięcznym „dochodem” równowartości jednych tygodniowych zakupów w biedrze, że przez rok nie będzie wydawał złotówki żeby zebrać na leczenie psa.

Więc tak, widzimy skrajną biedę i mimo tego, że wydaje się być
  • Odpowiedz
@chixi: Nie no, żebyśmy się dobrze zrozumieli. Ludzie to generalnie #!$%@? - wielu z nas nie widzi dalej poza czubek własnego nosa. Osobiście to bym chciał żeby każdy był w zdrowiu i szczęściu, niezależnie czy to człowiek, psiak, koza czy dżdżownica, ale wiadomo że to niewykonalne. ¯\_(ツ)_/¯

I żeby nie było, nie hejtuję - wręcz odwrotnie. Robisz naprawdę zajebistą robotę, szanuję w opór. Tu naprawdę wymaga dekad pracy u podstaw, ale
  • Odpowiedz
@alma_: Literówka i dobrze o tym wiesz. Nauczyłaś się 3 paragrafów na krzyż i zgrywasz mądrą. Nie mówiłem o niewykryciu tylko o umorzeniu, które sama sugerowałaś. Nie wiem skąd pomysł o oddawaniu policji, zwłaszcza w takich czasach uprawnień w tym zakresie ale świadczy on o tym, że doświadczenia zawodowego masz tyle co kot napłakał.
  • Odpowiedz
@alma_: No, tak się mylę, że zaczęłaś ten wątek od nieopartego niczym wysrywu na temat obowiązków prokuratorskich, które miałyby się ograniczyć do zabójstw, rozbojów i poważnych kradzieży (cokolwiek to znaczy - bo to nie jest wyrażenie kodeksowe) i zasugerowałaś oddanie uprawnień w zakresie interpretacji KPK do dyspozycji ludzi po szkole średniej i kilkumiesięcznym szkoleniu. Przez litość nie skomentuję idiotycznej interpretacji okrucieństwa wobec zwierząt, świadczącej o tym, że w życiu ustawy na
  • Odpowiedz