Wpis z mikrobloga

Miesiąc temu wróciłem do Harrego Pottera po parunastu latach i zacząłem słuchać audiobooków, teraz jestem w połowie ostatniej części i już czuję pustkę na myśl, że to niedługo się skończy xd Chyba potrzebuję czegoś nowego, bo już zastanawiam się czy nie zacząć słuchać od nowa. Myślałem nad powrotem do Pana Lodowego Ogrodu, albo czymś nowym, może Archiwum Burzowego Światła
#fantastyka #fantasy #ksiazki #audiobook #harrypotter
  • 12
@jestemmimas: rozumiem nostalgię itp ale to są książki dla dzieci, całkiem spoko ale dla dzieci. Jako dorosły już nie dałem rady wrócić do tego, już pierwsza książka zaczynała wkurzać idiotycznym zachowaniem bohaterów i dałem sobie spokój by nie psuć wspomnień
@jast: No właśnie dlatego pominąłem pierwsza cześć i zacząłem od drugiej, różnica jest spora :D czasami łapał cringe, jest trochę absurdów, ale ostatecznie słucha się wyśmienicie
@jestemmimas Sanderson w porównaniu do Harrego Pottera to niebo i ziemia. Absolutny top fantasy, no i jak spojrzysz na całe Cosmere, to raczej masz czytania na trochę dłużej + ekscytujące oczekiwanie na nowe książki od Pana Brandona ()
PLO to raczej niewykorzystany potencjał. Dla mnie był spoko przy nieparzystych tomach.
Jak nie chcesz za szybko skończyć to zobacz też Koło czasu ( ͡° ͜
@jestemmimas Na drugą trzeba poczekać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Opinie są różne, ale jak chcesz zobaczyć czym jest Sanderson to ja bym chyba zaczął od Drogi Królów i szedł dalej. Książki rozkręcają się wolno, ale ostatnie 1/3-1/4 książek i epickość zakończeń jest tego warta.