Wpis z mikrobloga

@BHN_LLU:

Główną przyczyną inflacji nie jest socjal tylko nadpodaż pieniądza. 500x2247723e8odaży pieniądza liczonej agregatem M1 to kredyty gospodarstw domowych

@LaurenceFass: Liczba wniosków o kredyty hipoteczne bardzo spadła:

https://www.parkiet.com/budownictwo/art36640121-statystyki-kredytow-mieszkaniowych-szoruja-po-dnie
Wysokie stopy wykonały swoje główne zadanie. Można je jeszcze trochę podnosić ale nie przyniosą już wielkich korzyści, przykro mi.
  • Odpowiedz
dlatego niech kredyciarze oddadzą te pieniądze bankom, które zwiększą w ten sposób swoje i tak już rekordowe zyski, które przeznaczą na kolejne kredyty. Brzmi jak plan. xD


@Krupier:
No nie o to chodzi - j.w.
  • Odpowiedz
Główną przyczyną inflacji nie jest socjal tylko nadpodaż pieniądza. 50% podaży pieniądza liczonej agregatem M1 to kredyty gospodarstw domowych.


@LaurenceFass: przecież kredyty nie są brane od wczoraj, a od lat. Dlaczego nagle inflację tak wywaliło? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kuntakintos: Mordo racja...dopiero się wprowadziłem do nowego domu i rzeczywiście mam tylko kilkanaście tys na koncie bo blisko milion wydałem na budowę...ale za kilka miesięcy gdzie nie będę wydawał na budowę już nic to będzie to kilkadziesiąt tysięcy co już będzie odczuwalne dla mnie jak #!$%@? inflację i dlatego mnie to #!$%@? że jak tego nie wydam to za kolejne pół roku będę sobie mógł dupę podcierać tym.
  • Odpowiedz