Wpis z mikrobloga

Ciekawy sondaż percepcji kontra rzeczywistość.

Jeśli wg Amerykanów 1/3 ludności USA stanowią Żydzi, kolejną 1/3 Muzułmanie, a dalej 1/3 ateistów i 1/3 Indian, to chyba by czyniło z prawaków dążą do narzucenia chrześcijańskich nakazów wiary wszystkim wokół, agresywną i krzykliwą mniejszość, która chce rządzić większością, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#usa #bekazprawakow #sondaz #ciekawostki #neuropa
czeskiNetoperek - Ciekawy sondaż percepcji kontra rzeczywistość. 

Jeśli wg Ameryka...

źródło: comment_1667927127BB6lRZAx5AIGPj2oLGetV6.jpg

Pobierz
  • 4
@Crocetto: Generalnie nieświadomość ludzi co wielkości liczbowych jest duża.

Mam znajomego, bardzo dobrze wykształcony, świetna praca. Pojechał na wycieczkę motorem po Gruzji, przejechał ją całą, chyba z miesiąc mu zleciało.

No więc dopiero po powrocie dowiedział się ode mnie, że Gruzja ma powierzchnię wielkości województwa wielkopolskiego. I jeszcze musiałem się mocno starać, żeby go przekonać. Widział kraj na własne oczy, ale nawet wtedy nie miał świadomości, że to nie jest kraj
Generalnie nieświadomość ludzi co wielkości liczbowych jest duża.


@czeskiNetoperek: Zgoda, ale ludzie po prostu nie myślą w liczbach, tylko mają jakieś przekonanie (albo kompletnie strzelają przy pytaniu przez respondenta, co jeszcze bardziej utrudnia zbieranie danych), i próbują je przetłumaczyć na liczby, gdy dostaną pytanie żeby je ubrać w procenty. Tylko problem jest taki, że ten mechanizm tłumaczenia może działać nietypowo, jeżeli ludzie jakoś dziwnie interpretują pytanie o estymację i próbują np.