Wpis z mikrobloga

Potrzebuje kupić pilarkę. Przerabiałem już kilka MSów od Stiha. Ogólnie jest ok i taką raczej kupię kolejną.
Jedyne zastrzeżenie mam do sposobu mocowania prowadnicy.
Wszystkie nowsze modele mają prowadnicę przykręcaną tylko jedną nakrętką. Mam wrażenie że jest to gorsze rozwiązanie i prowadnica szybciej łapie luz. Tak jest czy to moje subiektywne odczucia, ewentualnie błędy w użytkowaniu?

#pilarki #stihl #las #drewno #majsterkowanie #ogrod #cokupic
tomy86 - Potrzebuje kupić pilarkę. Przerabiałem już kilka MSów od Stiha. Ogólnie jest...

źródło: comment_1667923206aYZ4X7CzLaNESXXsbKe85U.jpg

Pobierz
  • 3
@luk04330: W ostatniej zerwał się gwint na tej wlasnie śrubie trzymającej prowadnice. Najgorzej ze się zerwał w plastikowym kraterze. Wklejanie na klej nic nie daje. Wymiana karteru na nowy się nie opłaca w MS181.
@tomy86: kiedyś w makicie też urwałem gwint w plastikowym karterze, ale tam były 2 śruby, i po wklejeniu nic się nie dzieje, ale nauczyłem się nie #!$%@?ć na siłę, tylko z wyczuciem kluczem do oporu, więc przy 2 śrubach rzeczywiście mniejsza szansa ukręcenia 2 jednocześnie, pewnie kosztem czasu wymiany łańcucha/prowadnicy, ale do sporadycznej pracy się łańcucha kilka razy dziennie nie zmienia.

z tego co widzę, mocniejsze modele dalej mają 2 śruby