Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 62
Podatek od pustostanów to świetny pomysł, nie dość że sprawdza się w krajach w których został wprowadzony to pomimo prób ominięcia go przez właścicieli sprawi że inwestowanie nadwyżek finansowych w nieruchomości stanie się choć trochę mniej atrakcyjne. Mamy pełno instrumentów do inwestowania akcje, obligacje, kruszce itp. naprawdę nie potrzeba tutaj mieszkań.

#nieruchomosci
  • 28
, bo jeśli wynajmuje poniżej cen rynkowych to jest to dla niego zysk


@Arentonio: znając życie to jak bym oświadczył że resztę czynszu odbieram od lokatorek w naturze to też by mi od nieuzasadnionych oszczędności by dowalili podatek bo przecież mogłem wydać na dziwki...
@qwertyasdf: nagle ilość gospodartw jednoosobowych się namnoży i jak ktokolwiek komukolwiek udowodni że dane mieszkanie jest pustostanem lub nie jest? Jedynie podatek katastralny się sprawdzi, bo ciężko od niego uciec, ale chyba pisowcy mają za dużo nieruchomości żeby go wprowadzić
@KopecyFan póki co czynsze nie są regulowane ustawowo wiec mogę i za 1 zł wynajmować jeśli mam taką ochotę. Nie ma też obowiązku, aby czynsz płacić na rachunek bankowy.