Wpis z mikrobloga

Czy ty porównujesz ludzi żyjących współcześnie na jakimś terenie to osób sprzed 2000 lat na terenach gdzie zamieszkiwały osoby o zupełnie innej puli genów, niemające za dużo wspólnego z współczesnymi żydami? xD

Bo tak próbuję gdziekolwiek wyłapać w tym logikę xD


@Kryspin013: Przede wszystkim #!$%@? bo nie ma jakichkolwiek podstaw sądzić, że ludność w tamtym rejonie była ciemna w tamtym czasie. Ludy semickie są białe, szczególnie te w Lewancie i
  • Odpowiedz
@Kryspin013: hahaha, i na podstawie tych dwóch wpisów wysuwasz wnioski na temat grupy osób poglądach przeciwnych do twoich xD


@Ponury_Dewiant: chcesz to będę cię wołał do każdego wpisu konserwy gdzie jest podobne zesrańsko o kolor skóry postaci fantastycznej i "brak realizmu".

@Kryspin013: Dlaczego wykopowi lewacy pomawiają kogokolwiek przedstawiającego inny punkt widzenia, nazywając ich "konserwami", i przytaczając analogie które być może akurat nie dotyczą ich w najmniejszej
  • Odpowiedz
@erebeuzet @considerzajebingsie Jesteście ułomni? No oczywiście, rodzenie wielkiego węża - wszystko spoko, koń z kilkunastoma nogami - wszystko spoko, osoba z większą ilością melaniny w organizmie - poprawność polityczna! Lewactwo przejmuje świat! Ludzie są różnorodni, multikulturalizm zawsze istniał, przede wszystkim w Europie i to właściwie stymulowało jej rozwój, czas to zaakceptować i przestać być ksenofobem a zwłaszcza srać się do jakiejś mitologii i do bóstw którzy nie istnieją.
Generalnie wykopki
  • Odpowiedz
@El_Trufel: A w jakiej pracy historycznej mogę znaleźć opis walki Kratosa z Baldurem?


@zjadlbym_kebaba: albo postać Lokiego Atreusa, którego ojcem jest grek nieistniejący w mitologii greckiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O, loki w mitologii nordyckiej z tego co pamiętam był jak na wykopowe rozumowanie świata trans lewakiem i umial przybierać formę kobiety, lub jakiejkolwiek w sumie chciał. Miał syna węża i "urodził" konia.
Tutaj
  • Odpowiedz
@Filippa: nie jestem konserwatystą. Zwyczajnie nie znam mitologii nordyckiej. A to że wciskają tam murzynów jest znacznie bardziej widoczne niż to że urodził lamę zamiast konia.
  • Odpowiedz
@El_Trufel dlaczego twoim zdaniem (jak mniemam) splodzenie węża jest logiczne a typiarka co jest lekko oliwkowa już nie?
I co to w ogóle znaczy wciskanie murzynów?
Jest to produkt amerykański, podobnie jak najpopularniejsze filmy i seriale.
Ameryka to kraj imigrancki, może być ojczyzną zarówno jak i dla Jamajczyka jak i Polaka.
Rozumiem, że mają "nie korzystać" ze swoich obywateli do produkcji różnych dzieł?
  • Odpowiedz
@Filippa: W oryginale nie była oliwkowa, lol. Tyle i tylko tyle. Jakby w oryginale była oliwkowa, to by mi nie przeszkadzało. Inaczej to jest zwyczajnie nielogiczne i psujące immersję. A wasze wojenki polityczne możecie sobie w dupe wsadzić, bo mnie nie interesują.
  • Odpowiedz
@Filippa: to jest aspekt narracji gry. Wplecenie w mitologię i doklejenie do istniejących mitologicznych postaci wymyślonej fabuły. Ja się wypowiadałem o wyglądzie postaci, a nie sposobie prowadzenia fabuły, a nawet napisałem, że nikomu tego nie zakazuję, bo dlaczego miałbym? To, że postać nie wygląda jak w oryginale psuje immersję, a nie to, że kratos w ogóle spotkał się z nordyckimi bogami, czy że istnieją mityczne stwory, lol. Przecież to logiczne,
  • Odpowiedz
@Filippa: Nie mówię że to logiczne. Żadne bajki starożytnych nie są logiczne. Ale występowanie murzynów w mitologii nordyckiej po prostu kłuje w oczy względem śladowej wiedzy jaką przeciętny zjadacz chleba ma.
  • Odpowiedz
@El_Trufel a jaką przeciętną wiedzę przeciętny zjadacz chleba ma? No chyba tylko posługuje się chłopskim rozumkiem.
Żadne bajki starożytnych nie sa logiczne ale przecież ta dziewczyna w mitologii nie była dokładnie, skrawek po skrawku opisywana, a skoro mitologia nie istnieje, to można sobie to różnie dobarwic i wyobrazić własny wygląd poniektórych postaci
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kryspin013: Przyklad bialego Jezusa mimo wszystko jest tutaj w punkt ale bardziej jako obusieczny miecz - poniewaz jest to tez idealny przyklad co sie dzieje po latach blednego przedstawiania postaci wzgledem rasy -dzisiaj zdecydowana wiekszosc katoli nie dopuscilaby do mysli nawet ze jezus byl ciapakiem i w jego szerokosci geograficznej bie bylo bialych

Co prawda w tym wypadku mowa o fikcyjnej postaci w gierce o mitologi, ale kwestia uczerniania postaci
  • Odpowiedz
@Kryspin013: dla równowagi mamy czarną madonnę, już nie płacz

A tak poza tym, wygooglaj sobie jak przedstawiali Jezusa chrześcijańscy Afrykańczycy czy Japończycy. Możesz się zdziwić.


@lIlIlIlIlIlIlIlIlIlI: jesteście jak boty. Raz, że odpisujecie serio na żart a dwa to mam wrażenie, że ktoś zamieścił prawie identyczny koment wcześniej xD

@Kryspin013: Przyklad bialego Jezusa mimo wszystko jest tutaj w punkt ale bardziej jako obusieczny miecz - poniewaz jest to tez idealny przyklad co sie dzieje po latach blednego przedstawiania postaci wzgledem rasy -dzisiaj zdecydowana wiekszosc katoli nie dopuscilaby do mysli nawet ze jezus byl ciapakiem i w
  • Odpowiedz
@Filippa: nie jestem konserwatystą. Zwyczajnie nie znam mitologii nordyckiej. A to że wciskają tam murzynów jest znacznie bardziej widoczne niż to że urodził lamę zamiast konia.


@El_Trufel: No to #!$%@? - typie jesteś zwyczajnie ignorantem xD
  • Odpowiedz
@El_Trufel a jaką przeciętną wiedzę przeciętny zjadacz chleba ma? No chyba tylko posługuje się chłopskim rozumkiem.

Żadne bajki starożytnych nie sa logiczne ale przecież ta dziewczyna w mitologii nie była dokładnie, skrawek po skrawku opisywana, a skoro mitologia nie istnieje, to można sobie to różnie dobarwic i wyobrazić własny wygląd poniektórych postaci


@Filippa: Jeden typ wyżej się zesrał, że jak ta postać to gigant to powinien być wojownik z
  • Odpowiedz
@earthvision: No i gdzie tam masz odniesienie do koloru skóry po za zielonym u niektórych osobników "nieuku"? xD

@Kryspin013:
A niby czemu ma być jakiekolwiek odniesienie do koloru skóry skoro w czasach kiedy powstawała mitologia nordycka to w Skandynawii nie było szansy na spotkanie jakiegokolwiek mieszkańca Afryki Subsaharyjskiej? xD
Zatem pomijając wszystkie wzmianki że dana postać się w jakiś sposób wyróżnia np.: zielonym kolorem skóry to działa zasada Like Reality Unless Notes i należy zakładać że we wszystkich innych aspektach się NIE wyróżnia (ba, nawet jakby było gdzieś wspomniane o czarnym kolorze skóry typu niektóre elfy w skandynawskich mitach to też nie znaczy że powinny wyglądać jak w serialu Wiedźmin, bo biorąc pod uwagę realia w jakich powstawała ta mitologia to autorom raczej chodziło o postacie z europejskimi rysami twarzy)

Plus oczywiście widzę znowu za każdym razem jest ten sam #!$%@? argument "hehe czemu akurat to czarni są najbardziej nierealistycznym elementem w czymś bazującym na mitologii nordyckiej/greckiej skoro masz tam jakieś rzeczy które już są w ogóle niemożliwe w rzeczywistości" - chodzi o konwencję, mitologia polega na tym że masz nadprzyrodzone zjawiska, natomiast Achilles czy jakiś nordycki bóg grany przez czarnego aktora to już wychodzi poza obręb tejże konwencji i można to krytykować. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć komuś kto się czepia że w grze o II WŚ wstawiono jakąś współczesną broń "czepiasz się anachronizmu, a to że masz wiele żyć i jak giniesz to się respawnujesz już ci nie przeszkadza" - no #!$%@? nie, w konwencji gier komputerowych jest generalnie z reguły to że postać się respawnuje, nie da się jej zabić jednym strzałem (pomijając może headshoty) - to jest coś co ludzie akceptują, tak samo jak akceptują że w mitologiach europejskich mogą być smoki, #!$%@? muje dzikie węże, natomiast już niekoniecznie czarni bo ich w Europie w czasach przednowożytnych kiedy owe mitologie powstawały w zasadzie nie było. Naprawdę
Fennrir - >@earthvision: No i gdzie tam masz odniesienie do koloru skóry po za zielon...

źródło: comment_1667996882fcKPQuGMVPEgy2yHleJ2zt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz