Wpis z mikrobloga

@BlackSlip: Jak coś bardzo prostego (i masz drób) to kupujesz cebulę, paprykę, przyprawy (sól, pieprz, ostra papryka, imbir, kurkuma, czosnek), pastę curry, mleko kokosowe i robisz kurczaka curry.

30 minut, w tym samym czasie ryż i masz fajne jedzenie.
@BlackSlip: Sznycle, raczej w sosie się nie robi. Ale cóż, dla chcącego nic trudnego. Sznycle lekko rozbić młotkiem do miesa, posolić, popieprzyć. Obtoczyć lekko w mące. Smażyć krótko na gorącej patelni. Osobno wrzucić na olej drobno posiekaną cebulkę i zeszklić, posolić, popieprzyć, dodać zioła - oregano, tymianek, pietruszkę itp. Jak już wszystko się posmaży rozrobić pół szklanki wody i łyżkę stołową mąki pszennej - wylać do sosu i ostro mieszać by
@BlackSlip: Maślany indyk z czosnkiem, indyk curry lub indyk cytryna lub inny wariant gulaszu (można dodać śmietankę, boczek, pomidory, zalezy na co masz ochotę i co masz w domu. Co ważne, robisz go trochę dłużej niż kurczaka.
@Tryggvason: Taa, suchy duszony w maśle i śmietance. Trzeba go trochę dłużej robić niż filet z kurczaka (niekoniecznie godzinę, chodzi o minuty) i dobrze o tym wiesz. Przecież nie podasz al dente surowego indyka, wtedy to już w ogóle będzie twardy i do dupy.
@arinkao: Nie trzeba dłużej robić i nikt nie każe robić al dente. Wręcz przeciwnie- filet z indyka jest chudy wiec robi się go krócej niż z kurczaka. Nie wiem skąd te dziwne teorie. Masłem i śmietanką tylko ukrywasz jego suchość po dłuższym duszeniu. Jakbyś upiekła czy usmażyła na próbę sznycla indyczego dłużej niż drobiowy to byś się przekonała, ze będzie bardziej suchy niż drobiowy :)
@Tryggvason: Nie będę się kłócić jeśli Ty uważasz że filet z indyka robi sie krócej niż z kurczaka który dochodzi w moment.

To co z indyka mi najbardziej nie smakowało to były kotlety a'la schabowe, rzeczywiście suche i słabe, nie zrobie ich wiecej.
Sprawdził mi się za to jako gulasz w sosie lub pieczony w piekarniku.

Z tych wszystkich propozycji wybrałabym Twoją z roladami. Rolada nie może nie wyjść i jest
@arinkao: No ja tez nie chce się kłócić, a jestem zdziwiony bo zawsze robię indyka krócej z racji tego ze jest chudszy. Rób po swojemu skoro ci wychodzi.

robię dzień w dzień od kilkudziesięciu lat.


Myślałem, że jesteś trochę młodsza pani babciu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tryggvason:
No właśnie do indyka mam respekt bo bywało że wyjęłam niemal krwistego, to było wtedy jak traktowałam go po kurczakowemu :)
Fakt też jest taki, że jak już idzie u mnie indyk to jest to zwykle cała pierś a nie pokrojone filety, albo sama go kroję do gulaszu albo bawię się tym gigantycznym cyckiem w całości.