Wpis z mikrobloga

Tyle jest w polskich mediach pisania o różnicach w rozwoju regionów. Wiele krajów UE chciałoby mieć tak wyrównany poziom. Są kraje w których w jednych regionach zarabia się ponad 2x więcej. Popatrzcie na różnice między podobno bogatym wielkopolskim a podobno przymierajacym głodem podlaskim. Niewiele ponad 100 zł na miesiac. #polska #gospodarka #polityka #inflacja #pis #po #pracbaza #praca #pieniadze #rozwojgospodarczy
DrCieplak - Tyle jest w polskich mediach pisania o różnicach w rozwoju regionów. Wiel...

źródło: comment_16678435716nDoJBf96MnrNLhoqAsvKQ.jpg

Pobierz
  • 5
@szumowina_wadowicka: A myślałem że będzie sobie można merytorycznie podyskutować. Za każdym razem relatywizacja. Jak tylko ściana zachodnia nie wypada tak wspaniale jak według stereotypów zaczyna się tłumaczenie. Dla mnie ta mapka tłumaczy dlaczego nie widać na zachodzie lepszych domów, samochodów i dlaczego ogólnie nie mam tam wrażenia wielkiego bogactwa.
@szumowina_wadowicka: Mhm a to że w Rzeszowie co czwarte mieszkanie lub dom powstało w ciągu ostatnich 10 lat, obecnie jest w budowie 2900 mieszkań - tyle samo co w dużo większym Poznaniu i powstało tam 40 tys. miejsc pracy w lotnictwie w ciągu 10 lat to taki szczegół. A tu jeszcze ciekawa mapka i od razu wyjaśniam:
1. Na wschodzie prawie nikogo nie stać na samochód, więc jak właściciel Januszexu kupuje
DrCieplak - @szumowina_wadowicka: Mhm a to że w Rzeszowie co czwarte mieszkanie lub d...

źródło: comment_1667845301Q61GLOHGao8k2GvikADPTA.jpg

Pobierz