Wpis z mikrobloga

The Florida Boards of Medicine and Osteopathic Medicine, whose members were all appointed by Gov. Ron DeSantis (R), voted at a meeting Friday to approve the rule banning minors under age 18 who suffer from “gender dysphoria” to access medical care, including hormone blockers and gender-affirming surgery.


@Towarzysz_Pawulon: Przecież ta dyskusja ma tyle sensu, co rozwodzenie się nad wyrokami Trybunału Julii Przyłębskiej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aegispolis: a co sądzisz ogólnie o dostępności hormonów płciowych, czy jeżeli wg ciebie dziecko powinno mieć prawo przyjmować np androgeny by zmienić płeć na męską, to czy inny chłopiec który chciałby mieć lepszą klatę także mógłby dostać androgeny od lekarza?
@Towarzysz_Pawulon: Ale tam jest mowa o inhibitorach, a nie hormonach. Czy ty aby nie próbowałeś tu ostatnio wciskać kitu, że jesteś lekarzem, a nie rozróżniasz tych dwóch rzeczy? Jeśli chodzi o podawanie hormonów nieletnim bez jednoznacznej opinii zespołu lekarzy, to jestem przeciwny.

Druga sprawa, gdybyś faktycznie był lekarzem, to byś pewnie wiedział, że wbrew prawicowym chochołom to nie działa tak, że przychodzi mama i mówi że jej syn ma stać się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aegispolis: mówiłem że jestem studentem na 3 roku

Nie czytałem tak wnikliwie, ale to nie ma dużej różnicy, w żadnym kraju będącym na wyższym stopniu rozwoju niż Turcja się takich leków nie dostanie bez wyraźnego patologicznego stanu nie licząc właśnie tych tranzycji

Inhibitory androgenów np wypisują w Polsce praktycznie tylko chorym na raka prostaty

ale ogólnie to w trnazycji stosuje się też hormony i podejrzewam że to że nie zostały wspomniane
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aegispolis:

Druga sprawa, gdybyś faktycznie był lekarzem, to byś pewnie wiedział, że wbrew prawicowym chochołom to nie działa tak, że przychodzi mama i mówi że jej syn ma stać się córeczką i hormony poproszę, żadnych pytań


W PL tak nie jest, o ile nie będę endokrynologiem, a na 99,99% nie będę to pewnie nikt nie będzie wymagał wiedzy jak wygląda to w innych krajach