Wpis z mikrobloga

Mirki z #geodezja na jakim oprogramowaniu obecnie dłubiecie mapki oraz liczycie? Dajcie znać, bo denerwuje mnie już używanie EWMAPY, więc zastanawiam się na bardziej inżynierskim oprogramowaniem, w którym obiektowanie będzie również przyjemnie (no jest tam nieźle to robić), ale już tworzenie mdcp czy mapek inwentaryacyjnych trochę jest uciążliwe. Pamiętam na studiach robiło się w CGEO wszystko, ale ogrom zmian jaki przeszedł ten program przeraża. Mój zestaw to winkalk + mikromapa (do map prawnych)+ ewmapa (mdcp oraz inwentaryzacja). Jak się to u was przezdstawia?
  • 29
@spie_z_tata: bolą aktualizacje co ? Moj osrodek korzysta z turbomapy i przez 7 lat aktualizuja za free.ogolnie program bardzo na + w stosunku do ewpamy, ale nie ma idealnego programu. Winkalk + mikromapa to chyba najlepsze co moze być w tym zawodzie. Tak samo robie mapy prawne na mikromapie i jak myslalem że wiem o niej naprawdę dużo to zaskakuje mnie co raz usprawnieniami...ale jak na razie chyba zaden program nie
@DanekRBI zrobi, jeśli wiesz co i jak to zrobi bez stresu. Łącznie z modyfikacja gml z ośrodka. Czasem potrafi chrupnąć jak dodajesz na przykład 100 rzędnych do jezdni, ale ogólem program świetnie sobie radzi.
@spie_z_tata: ja śmigam na gstarcad + winkalk + ośrodkowa Delta pod Geoinfo bo ośrodek wymaga giv. Jak są jakieś gmle do zrobienia to zlecam. Ostatnio nawet zarzuciłem podobny temat bo wkurza mnie ilość programów i znalazłem jakiegoś cada pod geodezje zrobionego gdzie pracują nad tworzeniem w tym środowisku gml z pytaniem czy ktos tego uzywa.
Zapisałem się ostatnio na budowę zniżek na cgeo
@Techniq: Ludzie czym wy się zajmujecie? Zrobienie MDCP >20 ha czy inwentaryzacji kilku km drogi to samobójstwo w Mikromapie. Zrobienie jakiejś małej mapki czy podziału to tak, jak najbardziej. gml z inwentaryzacji przyłącza robi się szybciej w Mikromapie niż zakłada bazę w EWmapie. Ale przy dużym obszarze to trzeba rozważać każdy ruch myszką, każde powiększenie czy oddalenie, bo trwa to wieki i szanse 50/50, że się wywali. A nie ma nic
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Techniq: No jakoś na mm nie jestem w stanie tego gml ogarnąć. Niewygodne to jest, a mapy w wydruku? Jak się zachowują opisy przewodów? Hierarchia wydruku itd? Możesz pokazać wycinek?
@spie_z_tata mam dzisiaj wolne, ale mapa jak mapa wszystko z nią ok.
@PBuzz robiłem spore obiekty, z dużą ilością rzeczy i nigdy nie doświadczyłem zwisu przy oddalaniu. Może miałeś jakąś stara wersję? Jedynie jak podczytasz dwg z ogromną ilością bloków to działa to zle.
@spie_z_tata: Hierarchie wydruku w MM ustawiasz tak, że dajesz to co ma być widoczne jako ostatnią warstwę, a to co ma być przykryte dajesz jako któraś z pierwszych warstw. Np. jak użytek widać na granicy to dajesz warstwę z użytkami nad warstwę z granicami i granice wtedy przesłaniają użytki.
@DanekRBI: czyli na goło nie. To trochę problem, bo nie stać mnie obecnie na takie fikuśne programy. No nic, narazie dalej EWMAPA, ale mam już czasami dość tego programu, tym bardziej, że sam się go w zasadzie nauczyłem, więc popełniam na pewno błędy, ale jak narazie żaden ośrodek problemów nie robił. Popatrze teraz na działanie mm na gml i zobaczę jak czasowo to wychdzi.