Wpis z mikrobloga

@przemek-: mam od nich baterie do laptopów, ale nie wiem czy kupiłbym starter. Prędzej coś markowego

Acu tym nie naładujesz, to ma 1.6Ah pojemności, twój aku 40-100Ah (zależy jakie auto). Ale odpalisz bez problemu, tu jest ważny prąd uderzenia, nie pojemność
  • Odpowiedz
@przemek-: nie mam dokladnie tego modelu tylko chinczyka 10Ah i odpala sharana 1.9TDI bez problemu. Twój model jest na pewno lepszy wiec bedziesz zadowolony. No chyba ze jezdzisz jakims 6L HEMI to moze wtedy pomyśl nad mocniejszym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kucma19: pojemność tutaj nie wiele ma do gadania, najważniejsze to prąd startowy a taki hemi benzyniak ma mniejsze opory niz byle jaki 3 litrowy diesel który ma 2x jak nie 3x większą kompresję przez co ciężej go odpalić niż silnik benzynowy
  • Odpowiedz
@bruhh: rzeczywiście 16, ale to i tak nie naładuje o tyle akumulatora (szczególnie że z takiego powerbanku nie będzie wysokiego prądu ładowania) - raczej tylko do odpalania
  • Odpowiedz
pojemność i prąd jest ze sobą ścisle powiązane


@kucma19: mały starter, może mieć prąd rozruchowy jak duży akumulator. Tyle że odpali silnik może parę razy
  • Odpowiedz
@Atreyu: majaczysz coś. Starter o małej pojemnosci litowo polimerowy ma mniejszy prąd niż starter o duzej pojemności. Poruszajmy sie w obrębie tej samej chemii akumulatora.

Ja wiem ze Tobie chodzi o to ze maly akumulator li-po moze miec wiekszy prąd niż duzy i ciezki kwasiak ale nie o to tutaj chodzi.
  • Odpowiedz
@kucma19: a jakbym ci powiedział że starter o pojemności 10000mAh może mieć większy prąd uderzenia niż ten 15000mAh - bo nie wynika to bezpośrednio z samej pojemności baterii - to byś uwierzył? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kucma19: Albo jeszcze lepiej - dwa startery, o takich samych pojemnościach baterii - mogą mieć różne prądy uderzenia. Inny będzie miał NOCO, a inny baseus, czy no-name. To nie tak że większa bateria w starterze = większy prąd

No, to właśnie fizyka, szkoła podstawowa. Prąd uderzenia nie wynika bezpośrednio z pojemności ogniwa

Wyjaśniłem dlaczego pleciesz bzdury
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@przemek-: Od greencella nic nie bierz. Mieli kiedyś mocny marketing na wykopie i zamówiłem u nich trochę baterii, powerbanka itp. Wszystko okazało się badziewiem. Baterie trzymały gorzej niż 3 letnie oryginały, a powerbank spuchł i wyszedł z obudowy.
  • Odpowiedz
*i tu jeszcze nakierowanie dlaczego tak nie jest. Jak podłączysz malutkie ogniwa ze startera (czy to 18650 z chińczyka, czy większe akumulatory) kablami bezpośrednio do akumulatora - to nie odpalisz samochodu

Jest pewna różnica, subtelna - między powerbankiem 10000mAh, a starterem 10000mAh. Z powerbanka nie odpalisz. No czym to się różni, myśl ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Atreyu: tak naprawde nie wiesz o jakiej pojemnosci akumulator jest w starterze i to co chinczyk nadrukuje to nadrukuje. Dlatego zawsze trzeba brać na to poprawke. Fizycznie jakbyś mial pewność co do akumulatora to im wieksza pojemnosc tym wiekszy prąd bedzie dla niego bezpieczny. Tak samo prąd zwarciowy bedzie tym wiekszy im wieksza jest pojemnosc aku. To logiczne
  • Odpowiedz
@Atreyu: i znowu to samo. Mowimy o li-po a Ty wyciągasz 16850 od chińczyka. Nie rób tak
markowe 16850 tez nie odpalą auta bo to li-ion.
mieszasz rózne tematy niepotrzebnie
  • Odpowiedz