Wpis z mikrobloga

Zgadzam się z przedmówcą ;) Zainstaluj Steama normalnie na Linuxie, dzięki wprowadzeniu SteamDecka wiele gier naprawdę dobrze działa na Linuchu, więc zamiast kombinować z bootowaniem systemu z dysku USB dałbym szansę Pingwinowi ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fervi: @MikoSh: hmm ciekawe rzeczy piszecie ale faktycznie ten steam deck korzysta z steam proton czy jakoś tak. Ale jestem ciekaw jak będzie chodził taki cyberpunk czy najnowszy AC czy gta v. Ale spróbuję jak najbardziej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gomjeden: @Bresz: @Bpnn: Dobra dzięki chłopaki. Będzie próbowane na Linuxie ale coś czuję że zanim odpalę jakąś grę to spędzę trochę czasu na stackoverflow no i nie wiem jak sterowniki będą działać bo to jest rtx 3060.
Jak nie to jak kolega napisał, dysk zewnętrzny, odpowiednie bootowanie i po sprawie będzie
@cagedindreams o sterownik do tak nowoczesnego GPU bym się nie martwił, jakby to był GTX 740 to gorzej, ale teraz Nvidia normalnie wypuszcza sterowniki pod Linuxa i raczej nie ma z nimi problemów ;)

A samo odpalanie gier może mieć tylko jeden słaby punkt: #!$%@? launchery pokroju EA Play czy Ubisoft Connect. Tak długo jak gra się odpala tylko przez Steama i tylko Steama do działania potrzebuje, wszystko będzie śmigać (przynajmniej na
@cagedindreams: Cyberpunk bangla bez problemów, sam grałem w niego na Linuksie. GTA V nie grałem, ale podobno też śmiga dobrze i jest dużo potwierdzeń odpalonego GTA V na Linuksie. AC nie wiem, ale też znalazłem parę filmików, gdzie ktoś porównuje wydajność z Windowsem, więc zakładam, że raczej też działa.

Tak jak wyżej napisano, sprawdzaj na ProtonDB. Ewentualnie jak nie ma na ProtonDB, to szukaj w Google. Ogólnie z mojego doświadczenia wynika,