Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wczorajszego wpsiu kol. @Kazach_z_Almaty — no dobra, może ten cały Łupaszka był nieco kontrowersyjny, ale jest wyjątkiem i nie mamy problemu z innymi postaciami. Prawda? Przecież nikt u nas nie czci osób, które zabijały cywili, prawda?

#bekazprawakow #bekaznarodowcow #bekazkonfederacji #neuropa #historia #polska #ciekawostki #ukraina #4konserwy #ostroleka #zolnierzewykleci
M4rcinS - W nawiązaniu do wczorajszego wpsiu kol. @KazachzAlmaty — no dobra, może ten...

źródło: comment_1667762226U4qozSDhZ4Cl7uQghvNwHG.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
@M4rcinS: Prosze nie powtarzać sowieckiej czy PRLowskiej propagandy na temat Juzefa Kuraśia:

''„Problemem zupełnie innej natury i niezmiernie ważnym jest kwestia stosunku »Ognia« i jego żołnierzy do ludności żydowskiej. Niestety, ton dyskusji na temat »Ognia« przez wiele lat narzucała propaganda i stronnicze opracowania z okresu PRL, w których oskarżany był o antysemityzm i planowe wyniszczanie Żydów. Problem jest o tyle trudny, że taki obraz działalności Kurasia był jednym z fundamentów
  • Odpowiedz
No jeśli kilkuletnia walka z niemieckim i sowieckim okupantem to za mało by zostać patronem ulicy, to ja już nie wiem co trzeba zrobić by na to zasłużyć.


@schweizer: To idac tym tropem myslenia po co oburzenie na ulice UPA, ktore walczyło po wojnie z komunistami dłużej niż polskie podziemie?
  • Odpowiedz
Niestety, ton dyskusji na temat »Ognia« przez wiele lat narzucała propaganda i stronnicze opracowania z okresu PRL


@koala667: Kropka w kropke to samo mówia ukrainscy politycy gdy u nas ktos coś powie na Bandere.
  • Odpowiedz
@M4rcinS: Józefa *
Większosc opracowan na temat AK została częsciowo zmanipulowana przez sowietów i na dzis tak naprawde nie wiadomo co jest prawda a co zwykłą propagandą.
  • Odpowiedz
Śmieszy mnie jak w Polsce praktykuje się propagandę w tym przypadku kacapską/białoruską że Łupaszka zły, ale w kacapii czy białorusi nie praktykuje się propagandy Polskiej że Stalin był zły


@printHelloWorld: No chyba nie jest do konca jak piszesz. Stalina na wysokim szczeblu w Rosji krytykowano swego czasu. Ulic ku jego czci zdaje sie nie ma w Rosji.
  • Odpowiedz
Większosc opracowan na temat AK została częsciowo zmanipulowana przez sowietów i na dzis tak naprawde nie wiadomo co jest prawda a co zwykłą propagandą.


@koala667: Zadam pytanie. Skoro sowieci szkalowali niesłusznie AK i zmanipulowali ''wiekszosc opracowań'' to czy dopuszczasz, że robili to wobec UPA z która przecięz po wojnie walczyli dłużej?
  • Odpowiedz
@M4rcinS: Śmieszy mnie jak w Polsce praktykuje się propagandę w tym przypadku kacapską/białoruską że Łupaszka zły, ale w kacapii czy białorusi nie praktykuje się propagandy Polskiej że Stalin był zły, w czym tkwi sekret tej sytuacji?


@printHelloWorld: Ogólnie piszesz nie na temat, ale na drodze wyjątku odpowiem i przypomnę, że za badania nad czasami stalinowskimi Stowarzyszenie Memoriał dostało w tym roku pokojową nagrodę Nobla
  • Odpowiedz
@szurszur: Tutaj chodzi o skale. Wiesz, dużo trudniej zmanipulować typowy akt ludobójstwa gdzie zostało zamordowanych około 70 000 kobiet i dzieci VS pojedyńcze przykłady zabijania kolaborantów którzy pośrednio odpowiadali za śmierc Polaków. Analogicznie dzisiaj tacy ,,cywile'' dają koordynaty armii rosyjskiej albo typują osoby nieprzychylne rosjanom na okupowanych terenach.
  • Odpowiedz
Każdy z Podhala wie ze ogień był zbrodniarzem przez którego ucierpiało wiele niewinnych ludzi (w tym moja rodzina) a każdy z tego wątku co uważa inaczej niech się #!$%@? na ryj. Nie pozdrawiam i nie dziękuje za podniesienie ciśnienia w niedziele wieczór
  • Odpowiedz
@M4rcinS: widzę, że wykopki dalej twardo w wyparciu, nieważne że zbrodniarz, ważne że nasz xDD, a potem tacy pójdą spamować że jak to ci Ukraińcy banderę mogą popierać, oburzające xDDD
  • Odpowiedz