Wpis z mikrobloga

Heja Mirasy. Czesto udzielam sie tutaj na tagu fotografia. Ostatnio wziąłem sie trochę za Video, na razie pełna amatorka ale chciałbym pokazać Wam przepiękne mało znane pewnie miejsce czyli Dolina Sztoły w Bukownie. Nagralem właśnie i zmontowałem krótki film (amatorka wiem) ale chciałbym aby jak najwiecej ludzi zobaczyło bo naprawdę warto odwiedzić. Tak że moze trochę #zebroplusy ale wierzę w Was( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i krytyka zawsze mile widziana.
#fotografia #tworczoscwlasna #filmowanie

Tutaj link do YT
Film Dolina Sztoły
Pobierz adam-photolive - Heja Mirasy. Czesto udzielam sie tutaj na tagu fotografia. Ostatnio ...
źródło: comment_1667751257ATqqVhqgBt9hRXtrY3qJgx.jpg
  • 15
@adam-photolive: Nie wiem czy to kwestia ustawień, czy już na twardo zakodowane w aparacie, ale strasznie rozpraszający stuttering na wideo i przy niskim klatkarzu to już chyba wolałbym rozmyte poruszenia. No i w postprocesie można trochę stabilizacji dodać. Próbowałeś nagrywać w 60fps i odtwarzać takie mało dynamiczne sceny na slomo 0.5x?
@adam-photolive: Tak jak przedmówcy napisali. Jakość obrazu jest kiepska i obraz szarpie. Niska jakość obrazu można jeszcze przeboleć, ale to szarpanie (niski framerate bez motion blura) sprawia, że nieprzyjemnie się to ogląda na większym ekranie.
@adam-photolive: Film jest w 24 fps. Oglądam sobie to klatka po klatce i z tego co widzę, to co 4 klatka jest zła. Tzn. jak przesuwasz kamerę od lewej do prawej, to obraz przesuwa się o taką samą/podobną odległość przez 3 klatki a 4 klatka o mniejszą. Potem cykl się powtarza. Jak nagrywasz w 60 fps to nie renderuj do 24, tylko do 30.
@adam-photolive:
O proszę, dolina Sztoły! Mam do niej niebywały sentyment - to właśnie ona była tematem mojego pierwszego materiału wideo, który z góry sobie zaplanowałem, co chcę pokazać i o czym opowiedzieć. Jeszcze ze starym audio
()

Nikt nie pytał, ale się podzielę ( ͡° ͜ʖ ͡°) oto moja amatorszczyzna: https://www.youtube.com/watch?v=ANcAASxgpiw&t=43s
Źródła rzeki w zimowej odsłonie ok. 5 minuty, same zakole - ok.
Pobierz bzdecior - @adam-photolive: 
O proszę, dolina Sztoły! Mam do niej niebywały sentymen...
źródło: comment_1667839870jrbksZDScIX8IJ6O9fBQ5q.jpg