Wpis z mikrobloga

Mogę kupić w dobrej cenie pamięci Kingston HyperX FURY RGB 32GB DDR4 3733MHz CL19 (2x16)

Mają pracować z prockiem Ryzen 9 5900x lub 5950x.

Planowałem kupić Crucial Ballistix 3600MHz CL16 i mam teraz zagwozdkę.

Brać te FURY? Z tego, co wiem, to płyta oferuje do nich dwa profile: 3733/CL19 oraz 3600/CL17 i chyba ten ostatni jest lepszy w przypadku ryzenów.

#pcmasterrace
  • 12
@nandrolone: Owszem, ale jeden z profili XMP tych Fury to 3600 CL17.

Pytam, bo same pamięci są sporo droższe od Crucial, a i przecież można ręcznie ustawić lepsze parametry, więc pytam, bo może ktoś ma w tymi pamięciami i ryzenami jakieś doświadczenie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@StaryWedrowiec: to bierz te tańsze ustaw xmp na 3600 cl17
BTW do czego Ci te ramy? Gaming czy praca?

Pamiętaj że w tej serii większość pamięci działa dobrze do 3600 (producent gwarantuje 3200) powyżej to już loteria.
@nandrolone: Na razie gaming, ale może kiedyś zbiorę się i zacznę montować filmy, bo materiałów z gopro, pocket 2, dronów oraz komórki mam setki gigabajtów. Tak że szybszy od obecnego komp, to dużo szybsze renderowanie.

Ryzen 5950x działa z tymi pamięciami na 3733 CL19 i tak samo na 3600 CL17. Testów wydajności nie robiłem, bo to kumpel sprawdzał u siebie, a jemu nie chce się takich rzeczy robić. Dlatego pytam tutaj,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@StaryWedrowiec: nie każda sztuka. To zależy od kontrolera pamięci w procesorze. Np kiedyś miałem r7 3700x nie działał na taktowaniu powyżej 3200.
Widzę że mocno kierujesz się ceną - w takim razie weź te tanie i zapomnij o temacie. Przecież tu żadnej dużej różnicy nie będzie. Jeden i drugi ram będzie działał z Twoim procesorem. A jak chcesz to na YouTube masz mnóstwo porównań typu 3600cl16 vs 3733 CL 17 itp
A jak chcesz to na YouTube masz mnóstwo porównań typu 3600cl16 vs 3733 CL 17 itp przy gaming nie prawie żadnej różnicy o ile jesteś w stanie wychwycić pojedyncze klatki


@nandrolone: Nadal mnie nie rozumiesz.

Wiem, że na yt są testy oraz porównania. Natomiast interesuje mnie, ile można wyciągnąć z danych pamięci - chodzi o ewentualne podkręcenie.

Rozkminy by nie było, gdyby jedne z wymienionych bazowały na pamięciach B-DIE od Samsunga,