Wpis z mikrobloga

Coś mi się wydaje, że G2 straci sporo fanów po tym sezonie. Ja sam jestem wobec nich bardzo krytyczny po tych wszystkich informacjach odnośnie tego jak utrudniają karierę graczom, którzy od nich odchodzą.

To wszystko jeszcze będzie się trzymało na Capsie, i nie piszę tu o samych wynikach, co o fanach. Gdyby jeszcze Caps odszedł za rok, to ta drużyna będzie tak samo nijaka jak reszta LEC.

No i też w sumie nie ma co się dziwić, że Europa jest takim syfem na mistrzostwach, skoro drużynki bawią się w takie przepychanki i zamiast tworzyć coraz lepsze składy, to przez te wojenki, dobrzy gracze muszą latać do NA, potem wracać itd. i końcowo mocno spada poziom.

Gdyby gracze z topki mieli większą swobodę w wybieraniu drużyn, to spokojnie moglibyśmy uzbierać 3 solidne ekipy, które bez wstydu pojechałyby na mistrzostwa.

A tak mamy Jankosa, który kij wie czy w ogóle zagra, Rekklesa, który musi się ratować graniem poza LEC i Perkza czy Hans sama którzy musieli rok spędzić w NA przez głupie blokady ich poprzednich drużyn.

I ktoś mi powie, że nie ma co się dziwić, bo przecież organizacje muszą zarabiać. Jasne, że ja to rozumiem, ale nie płaczmy, potem że czemu Europa taka słaba a potem kupujemy koszulki z G2, bo tacy są fajni.

Ps. No i spotkałem się jeszcze na youtube z ciekawym komentarzem, że G2 niekoniecznie chciało rezygnować z Jankosa, bo przecież każdy widzi, że Jankos dobrze pasuje do tego co chcą zbudować w następnym sezonie. Problem mógł polegać na tym, że Jankos nie chciał przedłużyć kontraktu (może złe warunki miał) i G2 w takim przypadku woli go sprzedać niż pozwolić mu grać i odejść za rok za darmo.

#leagueoflegends
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Murasame: Jankos sam mówił, że to G2 zdecydowało nie on. Poza tym gracze którzy dołączają do G2 wiedzą na co się piszą. Takie kontrakty to u nich norma. Co nie zmienia faktu, że Europa dalej będzie gównem z takim podejściem, gdzie bardziej martwisz się, że 1 zawodnik z twojego składu może tyle namieszać u przeciwnika, że boisz się go puścić więc dajesz zaporowy buyout, albo kompletnie blokujesz przejście do innego zespołu.
@Murasame: wszystko sie rozstrzygnie dzięki Rekklesowi, jego nowy agent już napisał że G2 tworzy kontrakty tak że większą część stanowią premie i dodatki, co z kolei jest niezgodne z Niemieckim prawem, sądząc po tym że Rekkless ma do wyciągniecia z tego około 1kk euro wątpie by to odpuścili, jeśli tak samo jest w przypadku Jankosa i faktycznie łamią prawo i jednak za bencha nie trzeba mu płacić 6% tylko 100% to
Jankos sam mówił, że to G2 zdecydowało nie on.


@SGTIHALIT: to nie wyklucza tego, że nie chciał przedłużyć kontraktu poza 2023 rok. Być może waha się, czy w ogóle będzie chciał po 2023 r. kontynuować karierę, więc nie chcieli z nim przebudowywać teraz drużyny żeby za rok im się koncepcja posypała.
@Murasame: ależ byłem #!$%@? jak usłyszałem że Carlos zablokuje Perkzowi drogę do FNC i ten mógł co najwyżej pograć w C9. Przecież ta liga by została jedynie wzmocniona gdyby na mecie mida znowu trwała rywalizacja Capsa i Perkza. Carlos tym zabiegiem zrobił z G2 taką Legię, cały hajs, wysiłek i największy budżet w wygranie ligii by potem przynieść wstyd na międzynarodówce. A kiedyś wystarczył caps z rekklesem w FNC, Perkz z