Wpis z mikrobloga

Mam wątpliwości czy ktoś mi coś doradzi, już zdążyłem raz tu zapytać o tablet graficzny i dostałem zawrotną ilość pomocnych komentarzy. Wejdę jednak drugi raz do tej samej wody i zapytam tym razem o czytnik ebooków.

Nigdy nie miałem, nie wiem na co zwracać uwagę. Z pewnością szukam urządzenia z wyświetlaczem jak najbardziej zbliżonym do kartki papieru, kiedyś czytałem że ebooki imitują lepiej kartkę papieru jak smartfony i da się na nich czytać nawet pod słońce i celowałbym w takie coś i wystarczającej wielkości aby wyświetlić jedną stronę. Wszystkie książki mam w pdf, jeśli trzeba konwertować to ok ale moim zdaniem pdf jest najbardziej przejrzysty i wolałbym czytać w tym formacie.

Nie potrzebuję bluetooth ani wifi, musi mieć opcję żeby dało się przerzucić po kablu książki i tylko tyle. Nie musi być kolorów bo to ma służyć tylko do czytania książek na ebookach i tak nie mam okładek i nigdy nie spotkałem się z kolorowymi obrazkami oprócz pierwszej czy ostatniej strony.

Zależy mi możliwie na jak najtańszym urządzeniu ale żeby płynnie przerzucać następne strony i bateria potrzymała kilka dni.
Jeżeli to możliwe to chciałbym dostać polecone urządzenie do czytania ebooków w dużej dostępności żeby na jakimś allegro czy olx znaleźć tanią używkę.

#ebook #ksiazki #czytniki
  • 41
@Fenrirr: fajnie że już mnie osądziłeś. Nie ważne że książki od razu można sobie wybrać w jakim formacie mają być pobrane, nie ważne że na internecie można wrzucić w konwerter. Ja już jestem złodziejem, dziękuje...
@Uuroboros: pdf to jest gówno a nie ebook, ten format nadaje się do druku a nie czytania. Konwertery to też gówno bo wychodzi z nich sieczka. Także jak koniecznie potrzebujesz czegoś do czytania w tym formacie to albo duży i bardzo drogi czytnik 10 cali, który i tak będzie powolny, albo tablet, ale nie będziesz miał zalet epapieru.
A do normalnych ebooków w epub/mobi to Kindle Paperwhite 5 na promocji (pewnie
@Uuroboros: właśnie po to powstały czytniki, żeby móc czytać na ekranie, który nie emituje światła jak smartfon/tablet. Więc każdy czytnik będzie imitował kartkę książki.

Przyłączam się do głosów, że pdf to najgorszy format do czytników, w epub/mobi możesz sobie swobodnie dostosować wielość tekstu do powierzchni, a nie się pocić jak z pdfami.

Ja od siebie polecam markę Pocketbook, mam swój egzemplarz 8 lat, a nadal świetnie działa i ładuję go raz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Uuroboros: wszystko to o czym piszesz z pdf itd. Zro isz na Remarkable. Wyszła druga edycja więc poszukaj używane na olx (bo nowe cenowo są drogie). Wysoka cena bierze się z tego że ma funkcje notatnika, ale coś za coś
wiedziałem że nie warto tu o nic pytać ()


@Uuroboros: gosc ci odpisal na twoje pytanie, z wlasnego doswiadczenia bo uzywa dwoch czytnikow. A ty tu focha #!$%@? i masz pretensje?
Az tak mocno odklejony jestes od rzeczywistosci, czy opcja platka snoegu weszla za mocno.

Wszyscy ci pisza ze pdf sie do czytnikow slabo nadaje. Osobiscie nie znam zadnej ksiegarni z ebookami, ktora umozliwia wybranie tylko pdf
to zwróć jeszcze uwagę na podświetlenie, czy chcesz mieć je wbudowane.


@min_borda: jeśli go nie ma to ekran będzie niewidoczny w nocy? Czytam częściej w nocy.

@svsoqpcy: To dla mnie za drogie w tej chwili i niedalekiej przyszłości.

gosc ci odpisal na twoje pytanie, z wlasnego doswiadczenia bo uzywa dwoch czytnikow. A ty tu focha #!$%@? i masz pretensje?


@PurpleHaze: zapytałem o tani czytnik najlepiej używany a nie opcję
@Uuroboros: Czytniki książek średnio sobie radzą z plikami PDF. E-booki mają swoje własne formaty, głównie EPUB i MOBI. Pierwszy problem z PDF - potrzebny jest zwykle duży ekran, bo PDF-y zazwyczaj mają zdefiniowany "sztywno" rozmiar strony większy od przeciętnego rozmiaru - 6 cali. A duży ekran - duża cena. Drugi problem to wydajność. Czytniki mają oszczędne procesory, żeby pracować długo na jednym ładowaniu, a ekrany imitujące papier nie reagują tak szybko,
jeśli go nie ma to ekran będzie niewidoczny w nocy? Czytam częściej w nocy.


@Uuroboros: tak jak piszę, o to chodzi w czytniku, że ekran nie emituje światła, a tym samym nie męczy wzroku tak jak tablet/telefon i imituje kartkę z książki. Do książki też potrzebujesz oświetlenia zewnętrznego, więc jak czytnik nie ma oświetlenia wbudowanego, to potrzebujesz źródła światła jak przy normalnej książce. Dzięki temu można też czytać pod słońce, o