Wpis z mikrobloga

Mam wątpliwości czy ktoś mi coś doradzi, już zdążyłem raz tu zapytać o tablet graficzny i dostałem zawrotną ilość pomocnych komentarzy. Wejdę jednak drugi raz do tej samej wody i zapytam tym razem o czytnik ebooków.

Nigdy nie miałem, nie wiem na co zwracać uwagę. Z pewnością szukam urządzenia z wyświetlaczem jak najbardziej zbliżonym do kartki papieru, kiedyś czytałem że ebooki imitują lepiej kartkę papieru jak smartfony i da się na nich czytać nawet pod słońce i celowałbym w takie coś i wystarczającej wielkości aby wyświetlić jedną stronę. Wszystkie książki mam w pdf, jeśli trzeba konwertować to ok ale moim zdaniem pdf jest najbardziej przejrzysty i wolałbym czytać w tym formacie.

Nie potrzebuję bluetooth ani wifi, musi mieć opcję żeby dało się przerzucić po kablu książki i tylko tyle. Nie musi być kolorów bo to ma służyć tylko do czytania książek na ebookach i tak nie mam okładek i nigdy nie spotkałem się z kolorowymi obrazkami oprócz pierwszej czy ostatniej strony.

Zależy mi możliwie na jak najtańszym urządzeniu ale żeby płynnie przerzucać następne strony i bateria potrzymała kilka dni.
Jeżeli to możliwe to chciałbym dostać polecone urządzenie do czytania ebooków w dużej dostępności żeby na jakimś allegro czy olx znaleźć tanią używkę.

#ebook #ksiazki #czytniki
  • 41
@Uuroboros: Nie próbowałem, wtedy jeszcze nie miałem abonamentu Legimi. Pisali mi ludzie, że na nim korzystali, ale to było lata temu. Czytnik (numer seryjny) musi być dodany do bazy PocketBooka, żeby się na nim Legimi pojawiło. Nie wiem, czy teraz taki stary model dodadzą. Jeśli wcześniej nie był dopisany, może być kłopot. Tu znajdziesz zestawienie zgodnych modeli: http://cyfranek.booklikes.com/post/1801698/wypozyczalnia-e-bookow-legimi-na-czytnikach-pocketbook-zestawienie
@Uuroboros: Jeżeli celujesz w pdf to przygotuj się na zakup czytnika zbliżonego wymiarami ekrany do A4 (zwykle 13.3"). A takie kosztują bardzo, bardzo słono (skala rzędu od gdzieś €700, czyli ponad 3k PLN). I nie wynika to ze "słabości czytników" - a z tego, że pdf'y są zwykle generowane dla rozmiaru A4. No chyba, że je zawsze sam robisz i pdf'y będą przygotowane na A5 albo na A6. Na każdym "mniejszym
@Uuroboros: Nie wiem, szukam sam nowego modelu - od około 2 lat. W tej chwili nadal mam Kindle (generacja i rozmiar ekranu 3/4). Do PDF'ów A4 jest dramatycznie za mały. Kindle 5 zapewne jest nieznacznie lepszy, ale nadal problemem jest wielkość a nie "jakość" czytnika.

P.S. Zapewne będę szedł w stronę KOBO
@bialy100k: to nie muszą być koniecnie pdf, większość książek jakie miałem i tak konwertowałem do pdf bo czytam na komputerze, do czytnika mogę dobrać inny format jeśli to konieczne.
Czytałeś na kindle z legimi?
Czytałeś na kindle z legimi?

@Uuroboros: Nie. Natomiast do czytania beletrystyki "w postaci tekstowej" Kindle jest świetny. Na tyle, że jak mam dłuższe teksty w formacie *.txt to wrzucam je do Calibre i przesyłam na Kindle.

Kobo, choć to bardzo dobre czytniki, nie nadają się do czytania PDF-ów.

@Cyfranek: Dlatego czekam, może zrobią :) W Kindle nie pasuje mi tak poważne "zamknięcie" systemu, a kupując większy i droższy "domowy" czytnik
@bialy100k: @Cyfranek: @d_k_: @min_borda: @svsoqpcy: @PurpleHaze: @w__k: @slapdash: @cotidiemorior: @Fenrirr: @Poldek0000: @PonuryZielarz:

Kupiłem kindle paperwhite 3, używkę od prywatnej osoby. Dziś przyszło, przesłałem sobie już pierwszą książkę za pomocą aplikacji przez wifi. Książka w formacie pdf, ładnie wszystko widoczne. Zdjęcie dla porównania z długopisem z boku. Wszystko widoczne nawet na odległość wyciągniętej ręki.

Nie umiem, nie wiem jak zmienić czcionkę
Pobierz Uuroboros - @bialy100k: @Cyfranek: @dk: @minborda: @svsoqpcy: @PurpleHaze: @w_k: @sla...
źródło: comment_1668021140MK158DCKH7y1JjTMxU4jmW.jpg
Nie umiem, nie wiem jak zmienić czcionkę o ile z pdf się da


@Uuroboros: Generalnie nie da się, bo pdf'y są złożone pod konkretny format fizyczny i mają być WYSIWYG (bez konwersji pliku na inny format).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Uuroboros:
1. Podświetlenie da sie regulować (stuknij w górny brzeg). Rozwin menu i będzie suwak ze słoneczkiem. Ps. Chyba w pw3 nie da sie zupełnie wyłączyć podświetlenia ale na 1 niemal niewidoczne
2. Załóż konto na amazon Kindle. Dostaniesz adres email na który wyślesz dowlny typ książki a amazon sam ja skonwertuje i wgra na Kindla (można piracić oni tego nie sprawdzają).
3. Idź do swojej biblioteki. Zapytaj czy mają abonament
@Poldek0000: znam to, jak byłem w licbazie to chyba stamtąd pobierałem sobie sprawdziany zanim je pisaliśmy, albo z podobnej strony, raz tam próbowałem z licbazie pobrać książkę ale była z błędami i bez akapitów jakby ktoś ją przepisywał. Po co mam się w to bawić jak często na promocjach można dostać książkę za dolara.

Sprawdzę sobie potem z tą konwersją, póki co widzę że pdfy całkiem fajnie wyglądają, spodziewałem się całkowitej
@Poldek0000: Dałem sobie tego kindla pod lampę i jednak nie jest tak super z tym nieodbijaniem światła ale na telefonie nic nie widzę w podobnej sytuacji więc troszeczkę lepiej jest. Może paperwhite3 nie ma e-ink screena?
@Uuroboros: Paperwhite ma ekran e-ink. Przekonasz się o tym np. w słonecznym świetle, gdy na telefonie i na czytniku maksymalnie ściemnisz podświetlenie ekranu. Lampa też może robić za słońce :)