Wpis z mikrobloga

Przejeździłem pół dnia, motocykl postał 2h i potem już nie odpalił, nie wiem czy to akurat to, ale zdarzało się od zawsze, że się jakby coś przycinało przy odpalaniu, ale zawsze odpalał, a teraz nic tylko klepie, ten odgłos przy odpalaniu, chyba normalnie takiego nie ma? co to może być, na razie mam ograniczone możliwości i jedynie przeczyściłem świece, które raczej są ok, akumulator naładowany i próbowałem też od kabli, jak to nic prostego to raczej odwiozę do mechanika

ale może rozrusznik? próbowałem palić na pych, na chwilę zagadał bez żadnych dziwnych dźwięków, ale nie dało się go utrzymać na obrotach i po 2 sekundach gasnął

#motocykle #mechanika #mechanikasamochodowa
looolbeka - Przejeździłem pół dnia, motocykl postał 2h i potem już nie odpalił, nie w...
  • 15
@animal: właśnie nie napisałem też, że pierwszy raz tankowałem na stacji, która ma kilka opinii zajechanych filtrów i unieruchomień samochodów, może to jakiś zbieg okoliczności, ale też może coś oberwało przez lipne paliwo?
@looolbeka: nie wiem co to za model, ale tych zgrzytów raczej nie powinno być. zajrzałbym pod pokrywę koła rozrusznika (tam gdzie ośka rozrusznika zazębia się z kołem i napędza go przy rozruchu, w olejakach suzuki to lewa pokrywa) żeby zobaczyć w jakim stanie są zęby bo takie zgrzyty w takim momencie mogą brać się właśnie stamtąd.
Tylko najpierw trzeba spuścić olej oczywiście więc jak nie masz warunków to raczej mechanik.
@programista3k: miałem je na wierzchu, ale się spieszyłem i nie sprawdziłem, jedynie przetarłem, nawet nie były jakoś bardzo mokre, je wymieniałem, co prawda jakiś czas temu, ale optycznie elektrody wyglądają idealnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@looolbeka: zostaw go do jutra, to wygląda na typowe zalanie. Rano mieszanka wyparuje i o ile nie będzie problemów z prądem to powinien odpalić od strzała. Spróbuj tylko od razu przy odpalaniu delikatnie dodać gazu - dostarczysz więcej powietrza i zminimalizujesz ryzyko ponownego zalania.
@Xargo1: myślałem dokładnie tak samo, nawet byłem pewny, że to zalanie, ale tę awarię miałem tydzień temu i dziś próbowałem odpalić i to samo, odkręciłem też świece i przetarłem, nic to nie dało
@looolbeka: 1. masz zbyt słaby aku i to ledwo kręci. 2. Na ucho brzmi jakby w ogóle nie dostawał paliwa. Nie słychać też pompy paliwa (aczkolwiek nie wiem czy w tym modelu występuje, zakładam, że tak).
@erdetmxt: @bystrygrzes: dzieki za rady, ale pisalem, ze aku naladowany, nawet probowalem odpalac od kabli i krecil jak szalony ale nie zaskoczyl, swiece odkrecalem i czyscilem, wygladaja dobrze, musialby sie dwie #!$%@? na raz skoro w ogole nie trybi, co jest watpliwe

pompa cos tam bzyka, wiec tu chyba tez ok, bezpieczniki jeszcze sprawdze moze, cos czuje ze to jakas blahostka wlasnie, diagnoza najgorsza :/