Wpis z mikrobloga

Myślicie że da radę naładować normalnie?


@downight: Nie ma 100% pewnej reguły, ale zobacz napięcie na aku. Jeśli 10+ volt, to raczej po podładowaniu pacjent będzie żył, 7-10 - róznie, poniżej 7, prawdopodobnie trup i trzeba wymienić. Podjedź do jakiejś firmy gdzie mają tester akumulatorów, to Ci szybko sprawdzą czy warto się z tym bawić.
@downight: Na pewno skróciło to jego życie znacząco, przy dużej dozie szczęścia może pojeździsz, choć rozglądałbym się już na wszelki wypadek za sklepem z akumulatorami.

Pytanie też jest czy będzie trzymać ładunek. Tuż po podładowaniu pewnie odpalisz, ale jeśli gdzieś pojedziesz i zaparkujesz na wieczór, to następnego ranka może być problem.
@GaiusBaltar: kurde dobrze że ten aku już mam 5 lat i doladowywalem czasami, a nie wiadomo ile ktoś go miał wcześniej, z tego co kojarzę to on jest pojemności bodaj 74ah to pewnie zabulę dużo za nowy
@downight: Też sobie zabiłem auto kamerką w zimę. Chyba ze 3 tygodnie stało nieruszane. Odpaliłem na kable od drugiego samochodu i działa do dzisiaj. W jakimś warsztacie popytaj o test akumulatora. Robią mi takie badanie w ASO w czasie serwisu, ale zwykły warsztat też powinien coś takiego mieć.