Wpis z mikrobloga

Zna ktoś dobry sposób na skuteczne przejście z paraliżu sennego w świadomy sen? Kilka razy mi się udało, lecz zazwyczaj wyglada to tak, że udaje mi się zwizualizować jakaś scenerię, ale nie przenoszę się w nią, tylko jest ona jakby wyświetlana przed moimi oczami i wciąż czuje moje ciało leżące w łóżku. Niezbyt przyjemne uczucie.
#swiadomysen
  • 22
@Painless: @billuscher: dzięki, spróbuję. Film kiedyś widziałem, lecz niezbyt pomógł mi z moim problemem „oderwania się” od fizycznego ciała.
Mimo pełnej świadomości i kontroli, czułem się jakbym grał w grę przed monitorem na PC. Spróbuję poeksperymentować, bo w paraliż mogę sobie wejść praktycznie na zawołanie, kładąc się spać na plecach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Shallan: problem w tym, że ja leże zwykle na boku, a jak wstane i się za bardzo wybudzę to trudno zasnąć, w sumie 4+1 Tej Osoby O Której Wolę nie mówić to coś takiego WBTB + WILD wywołane paraliżem (chyba) chociaż bardziej to WILD. Popróbuję
@billuscher: Umysł a świadomość to odrębne rzeczy dla mnie. Świadomość dla mnie jest tym jakby „obserwatorem”, a umysł to procesy myślowe. Dopiero jak popuszczę wolno procesy myślowe przy jednoczesnym zachowaniu uważnej świadomości to gładko wchodzę w świadomy sen. Daje się świadomości zatopić w procesie myślowym aż proces myślowy zacznie generować sny, ale nie zatracam sie na tyle żeby utracić „obserwacje” i w pewnym momencie przejmuje kontrole świadomością nad umysłem.
@Painless: To znaczy mi chodzi z punktu widzenia fizjologicznego, gdy ciało śpi mózg zakładam nam tą klatkę zwaną paraliżem a my idziemy w stronę snu z pełną świadomością. Ale to co opisałeś jest ciekawe w kontekście uważności
Jak walnąłem babola proszę poprawić ;)
@billuscher: Z punktu widzenia fizjologicznego to w fazie REM gdy produkowane są sny to aktywnosc mózgu jest najwyższa, ale w fazie głębokiego snu, gdy śpisz, ale bez snów, aktywnosc mózgu jest bardzo mała. Świadomość/uważnośc jest jakby kompletnie niezależna od tej fizjologii, „obserwator” może zachować czujność niezależnie od fizjologicznego stanu ciała.
@Painless: Ciekawie piszesz.
Medytowałeś w stanie świadomego snu że masz taki wgląd?
A jak nie popuszczasz procesów myślowych (nie wchodzisz w LD) tylko zachowujesz do nich większy dystans i jednocześnie skupiasz się na jednej rzeczy (obiekcie medytacji), co prowadzi do stopniowego zaniku procesów mentalnych, to czy wtedy osiągasz stan całkowitej pustki/widzisz tylko czerń?
Czy w tym stanie doświadczasz "vibrational state" jak to opisują OBE-nauci? Wg nich wibracje poprzedzają oddzielenie od ciała.
@Dreampilot: medytacja w stanie świadomego snu jest doznaniem na zupełnie innym poziomie, ale to są już bardziej duchowe doznania, zahaczające o to czym jest dusza albo bóg, więc nie chcę się w nie zagłębiacie w temacie o LD. "Vibrational state" jest tylko początkiem doznań poza ciałem, najczęściej potem czuje się doznanie "zasysania" przez coś w rodzaju wiru, w którym czujesz jakby coś kręciło Tobą w kółko, przestajesz mieć orientację w przestrzeni
@Painless: Tak ale w WILDzie właśnie o to chodzi by przejść z tą uważnością właśnie w fazę REM ponownie podczas gdy umysł myśli że użytkownik śpi, takie małe oszukanie naszego organizmu ;)
@billuscher: nie ma różnicy czy przejdziesz w fazę REM czy w fazę głębokiego snu. Różnią się one tylko tym, że w fazie REM umysł produkuje sny, ale ja mówię o samej świadomości, obserwacji tego co produkuje umysł, a nie o treści tego co jest wyprodukowane albo jeszcze w ogóle nie jest produkowane. Świadomość możesz utracić nawet zupełnie na jawie gdy np. zamykasz drzwi na klucz, a po 10 minutach zaczynasz się
@Painless: Rozumiem o co Ci chodzi, ze świadomością obserwatorem i uważnością i to jest bardzo ważne obserwacja świata zewnętrznego i wewnętrznegoi badanie go, ale ja miałem na myśli przejście w świadomy sen i opis techniki WILD trzeba przejść w ten stan pomiędzy jawą a snem gdy umysł czuwa a ciało jest sparaliżowane i przejść z tym czuwającym umysłem do snu, na pewno to co powiedziałeś pomaga w tym