Wpis z mikrobloga

Zna ktoś dobry sposób na skuteczne przejście z paraliżu sennego w świadomy sen? Kilka razy mi się udało, lecz zazwyczaj wyglada to tak, że udaje mi się zwizualizować jakaś scenerię, ale nie przenoszę się w nią, tylko jest ona jakby wyświetlana przed moimi oczami i wciąż czuje moje ciało leżące w łóżku. Niezbyt przyjemne uczucie.
#swiadomysen
  • 22
  • Odpowiedz
@billuscher: No te przejście jest możliwe tylko jak przez cały proces zachowujesz świadomość. To ciekawe bo przy technice WILD nasze ciało czasem sprawdza czy nasza świadomość już poszła spać np. wysyłając sygnał swędzenia do jakiejś części naszego ciała sprawdza czy się podrapiemy. Tak czy inaczej przy zachowaniu świadomości przechodzimy przez wszystkie fazy zasypiania i ostatecznie ladujemy w strefie, gdzie nasz umysl jest wstanie kreować sobie własny świat. Btw w WILDzie wcale
  • Odpowiedz
@Painless: Szczerze o tym nie słyszałem, słyszałem że ludzie mają sny o pustce chyba to kiedyś ktoś wrzucał). O tyle ciekawe o ile irytujące, bo trzeba to przeleżeć. Owszem trzeba zachować świadomość to w sumie znaczył "umysł rozbudzony" nie tyle że mózg nie śpi co że potrafisz zachować tę uwagę i przenieść ją do snu
  • Odpowiedz