Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AgentGRU: Bóg stworzył człowieka z zdolnością do grzechu i wiedzą, że zgrzeszy i Szatana z wiedzą, że się przeciw niemu odwróci, więc no nie wiem, jak dla mnie to Bóg stworzył człowieka z grzechem. Niech typ weźmie odpowiedzialnosc za swoje akcje
  • Odpowiedz
@Rzuku: np. księga rodzaju rozdział 4 werset 14 i 15 "skoro mnie teraz wypędzasz z tej roli, i mam się teraz ukrywać przed tobą, i być tułaczem i zbiegiem na ziemi, każdy kto mnie spotka będzie mógł mnie zabić" "ale pan mu powiedział : o nie! ktokolwiek by zabił Kaina siedmiokrotną pomstę poniesie! Dał też pan znamię Kainowi, aby go nie zabił ktokolwiek go spotka"
no to dziwne by było
  • Odpowiedz
@Lefty: Gdyby ktos dzisiaj wychowal czlowieka w zamknietym ogrodzie i warunkach, najpierw stworzyl mezczyzne a potem z jego dna kobiete i zrobil eksperyment po jakim czasie zlamia jedyny nadany im zakaz, to byloby tak ciekawe jak bez sensu
  • Odpowiedz
@Sosna00:

Biblii nie należy czytać dosłownie. Adam, Ewa, Kain oraz Abel nie byli jedynymi ludźmi na ziemi, ale byli 'przedstawicielami' ludzkości w Biblii. Tak przynajmniej tłumaczyła mi katechetka w technikum.


No chyba, że dosłowna interpretacja pasuje, to wtedy gites i pora na CS'a.
  • Odpowiedz
@Sosna00: Każdy, kto nie wypisał się z tego słyszał taką odpowiedź. A jak i ta nie wystarczyła, to się jeszcze mówiło, że Biblia była napisana dla innych ludzi z inną kulturą sprzed dwóch tysięcy lat i dalej, tak, aby to oni zrozumieli itp. W przypadku, gdy to zawiodło, zawsze dochodziło się do momentu: "człowiek nie może zrozumieć co chce Bóg" i nic nie przebije tego zabetonowanego dna merytoryki.
  • Odpowiedz
wg biblii na świecie byli jeszcze inni ludzie, ale akurat ta dwójka została wybrana do "eksperymentu"


@Lefty: Ale czy to nie psuje trochę idei grzechu pierworodnego? No bo Adam i Ewa zgrzeszyli i Bóg jak to dyktatorzy mają w zwyczaju na karę skazał też ich dzieci ok. Ale w takim razie inni ludzie też nagle otrzymali ten 'dar'? I ich potomstwo też? Jeśli tak to jaki to ma sens, skoro
  • Odpowiedz
Tymczasem chrześcijańska mitologia wydaje się połączeniem zapożyczeń z wielu źródeł(przez co nie wszystko się klei)


@Asd15: no to nie, że wydaje się tylko to dokładnie tak powstało xd
  • Odpowiedz
@Rzuku: sry, że jeszcze raz wołam, ale zauważyłem, że napisałem z błędem xd drugi przykład to księga rodzaju rozdział 2 wersety 22 i 23
  • Odpowiedz
@Krtb: Jak lubisz czytac to zajrzyj kiedys do ksiazki Browna "Początek" czesc to oczywiscie fikcja literacka ale akurat ta ksiazka z serii z Langdonem opisuje jak stwoerzenie ewoluowalo w mitach etc
  • Odpowiedz
@Lefty: ostatnio miałem rozkmine czy w Biblii jest cos o naszej planecie jako tej prawdziwej, okrągłej (nie płaskiej) / o istnieniu innych kontynentów, innych planet itd. Czy kojarzysz coś na ten temat? szukalem w necie ale nie znalazłem ¯\_(ツ)_/¯ mam tez rozkmine czy to że ktoś szedl 40 lat wynika z tego ze mysleli ze ziemia jest nieskończenie wielka albo potezna, bo przeciez przez 40 lat chodzenia po Afryce juz
  • Odpowiedz
@solutio7: hmm nie kojarzę w sumie nic na ten temat, ale też nie pamiętam wielu rzeczy ;p a takie kwestie jak te czterdziestoletnie marsze to raczej chodzi o metafory pewnych wydarzeń
ogromnym problemem w ogarnianiu biblii jest to, że było jej miliard wersji, a do tego dorzuć tłumaczenia między językami + wydarzenia mające wpływ na tłumaczy i masz zagadkę, której raczej nigdy nie rozkminimy + apokryfy, które raz były cacy,
  • Odpowiedz
1. Bóg nie stworzył ludzi z grzechem. Grzechu dorobili się sami.
2. Bóg nie poniósł ofiary za siebie tylko za ludzi
3.Boga zabito nie zabil się sam.
4.Bóg nigdy nie skazał człowieka na grzech.
Pisze to bo tekst na obrazku jest przekłamany. Napisany w taki spisów żeby jak najbardziej ośmieszyć chrześcijan. Nie lubię manipulacji z każdej strony
  • Odpowiedz