Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #prawo #prawojazdy
Mirki co mam zrobić w tej sytuacji. Kupiłem auto od typa, przy rejestracji okazało się że brakuje dwóch rzeczy - akcyzy (była faktura, ale to przyklepali już) i oświadczenia o przekroczeniu granicy. Szybki telefon i na szczęście wysłał skan i zarejestrowali, jednak napisałem oświadczenie że doniosę wszystkie oryginały najpóźniej w dniu odbioru dowodu rejestracyjnego. Drugi telefon - tak tak wyślę ci wszystko poleconym i będziesz miał na jutro. Tak mija jeden tydzień, potem tak wysłałem wczoraj, wysłałem przedwczoraj, byłem tydzień w Turcji itd. itp. aż poszedłem po 3 tygodniach na przypale odebrać dowód i jednak nie wydadzą bez tych rzeczy. Nawet sami zadzwonili do typa, bo dziwna sprawa - skan wysłał to musi mieć ten dokument. Odebrał, przekazali jaka jest sytuacja, ja też z nim rozmawiałem i to samo - już pakuje i wysyłam. Było to w poniedziałek, a jest aktualnie piątek. Dzwoniłem i "tak, wysłałem wczoraj", raz odbiera telefony raz nie, na SMS nie odpisuje. Sytuacja wygląda na razie tak, że we wtorek jest 30 dzień od rejestracji i już nie będę mógł jeździć autem. Zamierzam w poniedziałek jechać do niego i wszelkim sposobem wynieść te papiery, ale co robić? Kupiłem auto za 20 koła i nie będę mógł nim jeździć?
  • 32
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shelby_zajety: No to nie czaję za bardzo w czym gościu ma problem, zeby Ci to wysłać, skoro wyslal te skany na maila Wydziału. Wszystko wygląda legit, skoro akcyzę zaplacil i oświadczenie wyslal... Dziwna sprawa. Pomijam fakt, że ja to poszedłbym odebrac dowod i w Wydziale się kłócił. Dostali skany a to są dokumenty, które nie są aż tak istotne do weryfikacji. Akcyzę wydrukuj, zeby była w oryginale i idź moim zdaniem
@lemansblue ludzie są #!$%@? i tyle, myślę że nikt tego nie rozumie - przez 30 dni nie wysłać papierku poczta? W wydziale może być problem, bo mówią że chcą oryginał, a tak też musiałem napisać w oświadczeniu - doniosę oryginał oświadczenia o przekroczeniu granicy....
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Shelby_zajety: Ja kiedyś sprowadzilem auto ze Szwecji i zginęły dokumenty (dowod rejestracyjny), czyli w sumie najważniejszy dokument. Zarejestrowali auto bez dowodu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Było za tym trochę chodzenia, awantur itd. Robią problemy z niczego. Byłem rejestrować auto klientowi w tym tygodniu to data na umowie była krzywo napisana o juz nie chcieli mi zarejestrować...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shelby_zajety: byles u kierownika/dyrektora Wydziału? Czasem warto tam uderzyć. A co z tym sprzedawca? Skąd on jest? Bo moze warto inaczej z nim porozmawiać np. postraszyć policją lub papugą. Nie wiem czy to podejdzie pod wadę prawną (nie znam się na prawie), ale poniekąd sprzedal Ci samochod bez niezbędnych dokumentów do rejestracji...
@lemansblue straszyłem wszystkim czym się da. W wydziale ta sama babka znowu do niego dzwoniła i ta sama śpiewka - ja ci wysłałem nie wiem czemu nie doszło, mogę wysłać ci potwierdzenie. Mówię wysyłaj i nic. Zarzekał się że dzisiaj dowiezie mi to jego siostra, wykonałem do niego jakieś 50 telefonów, 50 smsów, najpierw było po południu, potem 17 i do tej pory nie ma - zero zdziwienia. Podjechałem w sobotę i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shelby_zajety: No to przecież co za problem, zeby jeszcze raz to ogarnal nawet jeżeli wyslal, w co wątpię. Przeciez te dokumenty są do odtworzenia. Co za pajac. Nie wiem w takim razie co Ci doradzić, chyba podjechałbym do niego i zadzwonił po policję, niech oni się z nim użerają. Może już go znają nawet. Co za koleś... Nie rozumiem z czym on ma problem skoro ma te dokumenty i wygląda na