Wpis z mikrobloga

Dzisiaj rezerwacja, w poniedziałek o 13:30 przedwstępna sprzedaży mieszkania w Krakowie które było na portalach 8 dni.
Klientka gotówkowa z UA, musi jeszcze zwieść gotówkę do polski (bo jest limit 10k $ na osobę na raz przez granice) i końcowa do końca listopada.
Cena ofertowa 610, sprzedane za 605 tys.

Niby marna negocjacja, niby szybka sprzedaż, ALE…

Nawet jeśli przez tydzień zadzownily tylko 2 osoby na mieszkanie, to sa to osoby z gotowka, zdecydowane i decyzyjne.

Klientów jest zauważalnie mniej - ale jak akurat ma się fajne mieszkanie, w fajnej cenie, które trafia w gusta klienta - to idzie to szybko.

Jeśli coś się wysypie z nią, to prawda jest taka ze na tym rynku możemy na następnego klienta czekać miesiąc, dwa, albo pół roku.

#mieszkanie #nieruchomosci
  • 32
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wiadomo ze to nie jest tak ze są tabuny Ukraińców z 1kk $ xD ale kilka mieszkan sprzedanym Ukraińcom za gotówkę w Krakowie kojarzę - tylko w moim otoczeniu
@KromkaMistrz: A tak dla kontekstu potrafisz porównać ilość tych transakcji gotówkowych z 3 kwartałem zeszłego roku, bo ją mam wrażenie że wtedy było kilka ale w tygodniu (licząc oczywiście te na kredyt)

Btw: brzmi jak fajna oferta, wiec trzymam kciuki żeby się
  • Odpowiedz
@running: jesli chodzi o transakcje z ukraina w zeszlym roku - nie mam pojecia, nie zwracalem wtedy na to uwagi.
@forfiterex: to nie jest szmuglowanie przez granice, tylko sa limity wywozu gotowki z ukrainy. Mozesz miec 100% legalna kase, miec na to kazdy kwit itp - i tak nie wywieziesz wiecej niz 10 000 $ na osobe na raz obecnie, poruszajac sie samochodem/pieszo. Przelewy z ukrainy zagranice tez maja limit
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: gdyby tak zebrac wszystkie transakcje gotowkowe w dolarach ukrainskich to pewnie bedzie to max 1000 na cała Polskę, to nieruchomości nie uratuje.
Wiekszosc ukraincow kisi sie w mieszkaniach 50m2 w 2-3 rodziny oczywiscie wynajętych.
  • Odpowiedz
@PanMihau: Problem w tym ze tego nie wiemy i nie ma poki co oficjalnych liczb. A przynajmniej ja nie zauważyłem.
No i Ukraińcy już uratowali trochę branże - dając lewar do podniesienia czynszów najmu. Jest to i pozytywne i negatywne. Ale nie ma co ukrywać - gdyby nie oni, to wielu wynajmujących byłoby w dupie i musieli sprzedać mieszkania. Niestety dla przeciętnego najemcy to wcale nie jest plus…
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: Ukraina to biedny kraj, to taka polska lat 1995-2000, 1 na 500 może mieć konkretniejszą kasę i do tego musi mieszkać w Kijowie. Ukraina uratowała rynek najmu ale z drugiej strony to przez wojnę mamy tak wysokie stopy procentowe, gdyby nie wojna to WIBOR mógł się zatrzymac na 4% i kredyt by poleciał o 30-40%, a nie jak teraz o 70% czy nawet więcej bo nikt nie wie jaki jest
  • Odpowiedz
@PanMihau: Tak, to prawda. Wynajmowałem pare mieszkan Ukraińcom. Pokazywałem w tym roku mieszkan na wynajem dosłownie setce różnych rodzin/par/osób z ukrainy. Jest bardzo duza skrajność. Albo ktoś ma budżet 2500 na 4-5 osób. Ale kogoś ma budżet 4000-5000 dla 1-2 osób. Nie maja problemu z większa kaucja, prowizja dla biura - ci ludzie maja kasę. Ale jest tez masa biedy która do agencji nigdy się nie zgłosiła.
Albo była obsługiwana tylko
  • Odpowiedz
@poison101: Wczoraj przenieśli na dzisij bo musieli jeszcze zorganizować kasę, pożyczyć od kogoś. A dzisiaj odwołali bo maja jakieś sprawy do załatwienia. Ofc żadnego konkretu - wiec pewnie znaleźli cos innego ale zostawiają furtkę w razie jakby im nie siadło.
  • Odpowiedz