Wpis z mikrobloga

@shmatshiage: teraz się stukają czołami z Grekami, w tle gdzieś jest Iran, który eksportuje rakiety przez rosję do Ukrainy, a dostarcza gaz Turkom. Tajwan jest podatny na inwazję, a stany mogą nie dać rady złapać wszystkich srok za ogon, jak coś się urodzi w Best Korei.
2022 pokazał, że kraj może wywołać wojnę, mimo oczywistej katastrofy, która go czeka.
@Totendajnapiwo: my już nie musimy zgadywać, widzimy co odwalił putin. Już trzeciego dnia tej trzydniowej inwazji było wiadomo, że się potknął na schodach i tylko kwestia czasu aż wyląduje czaszką na betonie. Ale temat jest ciągnięty dalej. Więc widocznie *ma* być ciągnięty dalej.
Teraz jest wojna gospodarcza USA-Chiny, więc tylko czekać wieści z Azji.

Oczywiście wszystko to wina pis-u ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W każdym bądź razie myślę że gdyby Trump był dalej prezydentem USA to by wojny na Ukrainie nie było.


@Totendajnapiwo: to takie gdybanie. interesy rosji nie spinałyby sie ktorykowliek prezydent USA by nie urzędował. ruscy sie pryzgotowywali do niej od dawna, chinczycy tez.
@shmatshiage: interesy Rosji się nie spinaly z USA od dawna wręcz od początku istnienia tego państwa. Z tym że poprzedni prezydenci potrafili grać z Rosją i nawet się nią ugadywac, chociażby pamiętne partnerstwo NATO-rosja. Chińczycy chyba właśnie nie byli gotowi. Najwyraźniej Putin ich oszukał bo pewnie też im wmówił że maksymalnie kilka dni. A tutaj się Chińczykom pali trochę grunt pod nogami bo cała Europa stoi po stronie USA, mimo że
@Totendajnapiwo: i chiny i ruscy sie przygotowywali do tej wojny, czekali na moment nie trafili

Czasami myślę że biden specjalnie udawał takiego nieudolnego żeby wciagnac Rosję do wojny.


@Totendajnapiwo: Musk powiedzial "ameryką rządzi ten, kto rządzi prompterem bidena" ciezko uwierzyc ze ten czlowiek moze podejmowac trafne decyzje dotyczące samego siebie a co dopiero świata. Myslę że to ktoś inny podejmuje decyzję.

Szkoda mi jedynie zwykłych ludzi bo dla wielkich tego