Wpis z mikrobloga

Ceny znośne, tu pozytywne zaskoczenie.
Za to maksymalna wydajność sporo słabsza od 4090. RT nadal do d--y, 1.5x rdna2 to są okolice poprzedniej generacji ngreedii. No i szkoda, że zero informacji o słabszych modelach, bo do 1440p czy hd nie potrzeba karty za 6k pln.

#pcmasterrace #amd #komputery #kartygraficzne
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

myślisz że 7900xtx uciągnie gry w 4k? W 60 fps?


@DurzyHarakter30: Zależy jakie, no i z FSR 3 na pewno. Tak było pokazywane wydajność z FSR 3. Z resztą 4090 potrafi 100/120 fps bez DLSS dać w wielu grach wiec 60 AMD powinno i tak. Ale trzeba czekać na testy.
  • Odpowiedz
Ceny znośne, tu pozytywne zaskoczenie.

Za to maksymalna wydajność sporo słabsza od 4090. RT nadal do d--y, 1.5x rdna2 to są okolice poprzedniej generacji ngreedii. No i szkoda, że zero informacji o słabszych modelach, bo do 1440p czy hd nie potrzeba karty za 6k pln.


@PoncjuszPijak: Mam podobne odczucia. Ale bardzo mnie cieszy wsparcie dla AI!. Nie powiedzieli tego ale FSR 3 na 100% będzie wspierane przez AI, wiec FSR
  • Odpowiedz
myślisz że 7900xtx uciągnie gry w 4k? W 60 fps?


@DurzyHarakter30: Bez RT powinno. Tyle że coraz więcej gier będzie korzystać z RT i jego brak zacznie mieć znaczenie. O ile jak ktoś ma 3060 to g---o mu z rt, bo karta jest za słaba na takie ficzery, ale w high endzie już ludzie na to zwracają uwagę.

Ceny to tragedia, odwalili to samo co Nvidia, odpowiednik 6900XT ma nazwę XTX a odpowiedni 6800 XT ma nazwę 7900 XT a na midrange do usranej śmierci będziemy
  • Odpowiedz
Gdyby chcieli dać opensource, to by to powtórzyli kilka razy, więc pewnie tak będzie. I pewnie też tylko dla rdna3, pomijając poprzednie generacje.


@PoncjuszPijak: Prawda. Nie żeby mi to przeszkadzało, bo ja od początku uważałem, że trzeba iśc w AI nawet kosztem zamkniętej technologii. (choć najlepiej byłoby stworzenie jakiegoś AI API na wzór DX12 aby każdy mogł tego uzywać niezaleznie od sprzetu itp, ale to inna sprawa).
Teraz teraz śmiesznie
  • Odpowiedz
Ceny to tragedia, odwalili to samo co Nvidia, odpowiednik 6900XT ma nazwę XTX a odpowiedni 6800 XT ma nazwę 7900 XT a na midrange do usranej śmierci będziemy czekać.


@UczesanyPedryl:
No nie do końca. Radeon 6800XT od początku był problematyczny bo był to ten sam rdzeń co 6900XT, a więc konkurował z nim jeśli chodzi o wafle, a kosztować miał jakoś $300 mniej.

Gdyby nie kryzys krypto to relacja cena/wydajność między 6900XT i 6800XT nie miała sensu. Te karty były zbyt zbliżone, a AMD miał w portfolio lukę. Teraz poszli po rozum do głowy i widać gradację: 7900XTX to $1000, a
  • Odpowiedz
myślisz że 7900xtx uciągnie gry w 4k? W 60 fps?


@DurzyHarakter30: przecież już 6900xt to robi, tylko że nie musisz grać z wszystkim na ultra a możesz zejść do high, gdzie często nie widać różnicy w grach
  • Odpowiedz
@PoncjuszPijak: Wydajnosć RT była do przewidzenia, są generacje do tyłu. A obecnie i tak nie powstanie żaden tytuł RT only.

sporo słabsza od 4090

No i? Topowe karty to zawsze była nisza, bardziej PR. Topką to mogą serwerowymi kartami zarabiać, a nie konsumenckimi.

Ale chwalenie sie Displayportem i nabijanie sie z NV troche śmieszne xD. Fajnie, że nie zamulili, ale ffs to mało ważny feature. Praktycznie nikt nie gra na 8k bo to i tak nie
  • Odpowiedz