Wpis z mikrobloga

myślisz że 7900xtx uciągnie gry w 4k? W 60 fps?


@DurzyHarakter30: Zależy jakie, no i z FSR 3 na pewno. Tak było pokazywane wydajność z FSR 3. Z resztą 4090 potrafi 100/120 fps bez DLSS dać w wielu grach wiec 60 AMD powinno i tak. Ale trzeba czekać na testy.
Ceny znośne, tu pozytywne zaskoczenie.

Za to maksymalna wydajność sporo słabsza od 4090. RT nadal do dupy, 1.5x rdna2 to są okolice poprzedniej generacji ngreedii. No i szkoda, że zero informacji o słabszych modelach, bo do 1440p czy hd nie potrzeba karty za 6k pln.


@PoncjuszPijak: Mam podobne odczucia. Ale bardzo mnie cieszy wsparcie dla AI!. Nie powiedzieli tego ale FSR 3 na 100% będzie wspierane przez AI, wiec FSR przestanie
myślisz że 7900xtx uciągnie gry w 4k? W 60 fps?


@DurzyHarakter30: Bez RT powinno. Tyle że coraz więcej gier będzie korzystać z RT i jego brak zacznie mieć znaczenie. O ile jak ktoś ma 3060 to gówno mu z rt, bo karta jest za słaba na takie ficzery, ale w high endzie już ludzie na to zwracają uwagę.

Ceny to tragedia, odwalili to samo co Nvidia, odpowiednik 6900XT ma nazwę XTX
Gdyby chcieli dać opensource, to by to powtórzyli kilka razy, więc pewnie tak będzie. I pewnie też tylko dla rdna3, pomijając poprzednie generacje.


@PoncjuszPijak: Prawda. Nie żeby mi to przeszkadzało, bo ja od początku uważałem, że trzeba iśc w AI nawet kosztem zamkniętej technologii. (choć najlepiej byłoby stworzenie jakiegoś AI API na wzór DX12 aby każdy mogł tego uzywać niezaleznie od sprzetu itp, ale to inna sprawa).
Teraz teraz śmiesznie to
Ceny to tragedia, odwalili to samo co Nvidia, odpowiednik 6900XT ma nazwę XTX a odpowiedni 6800 XT ma nazwę 7900 XT a na midrange do usranej śmierci będziemy czekać.


@UczesanyPedryl:
No nie do końca. Radeon 6800XT od początku był problematyczny bo był to ten sam rdzeń co 6900XT, a więc konkurował z nim jeśli chodzi o wafle, a kosztować miał jakoś $300 mniej.

Gdyby nie kryzys krypto to relacja cena/wydajność między
myślisz że 7900xtx uciągnie gry w 4k? W 60 fps?


@DurzyHarakter30: przecież już 6900xt to robi, tylko że nie musisz grać z wszystkim na ultra a możesz zejść do high, gdzie często nie widać różnicy w grach
@PoncjuszPijak: Wydajnosć RT była do przewidzenia, są generacje do tyłu. A obecnie i tak nie powstanie żaden tytuł RT only.

sporo słabsza od 4090

No i? Topowe karty to zawsze była nisza, bardziej PR. Topką to mogą serwerowymi kartami zarabiać, a nie konsumenckimi.

Ale chwalenie sie Displayportem i nabijanie sie z NV troche śmieszne xD. Fajnie, że nie zamulili, ale ffs to mało ważny feature. Praktycznie nikt nie gra na 8k