Wpis z mikrobloga

@willard: 1917 warto obejrzeć. Jest niezły. No i kapitalnie zmontowany. Cały film jakby kręcony z jednego ujęcia, gdzie kamera towarzyszy nonstop głównemu bohaterowi od samego początku do końca filmu.
  • Odpowiedz
@brateczek: nie rozumiem o co Ci chodzi. Czy rozejm z Compiègne był dla Niemców upokarzający? No był. Czy sankcje nałożone na Niemcy doprowadziły niemiecką gospodarkę do ruiny? No doprowadziły. Czy sytuacja w powojennych Niemczech pozwoliła wypłynąć na wierzch ludziom pokroju Hitlera, którzy winą za niedolę Niemców obarczali Ententę oraz tchórzostwo cesarskich władz? Chyba nie muszę odpowiadać.

Rozumiem, że lepiej to wszystko przemilczeć i udawać, że Hitler z nazistami przylecieli z księżyca?
  • Odpowiedz
@Logytaze: nazwij mnie jak chcesz, ale jak oglądam filmy z Chin czy innej Korei, to zawsze włączam dubbing. Nie mogę się skupić na filmie jak słyszę te dziwne języki.
  • Odpowiedz
Paszendale

@willard: Passchendaele ( ͡° ͜ʖ ͡°) Świetny film, polecam @gm_gl sam nawet obejrzę poraz kolejny, bo za chwilę 105 rocznica zakończenia bitwy pod Passchendaele.
  • Odpowiedz
  • 0
@brateczek: @Jailer: była ta scena w wagonie podczas negocjacji jak ten niemiecki dyplomata przyznał, że ten pokój będzie "kruchy"

Domyślam się także, że tego w książce nie było, ale Hitler był na froncie pierwszej wojny światowej, myślałem, że gdzieś się przewinie jako postać, byłoby ciekawe może nawet
  • Odpowiedz