Wpis z mikrobloga

mimo że mam FHD monitor, to oglądam w 1440p, bo bitrate jest tak niski

@Issac:

Bo wszystko teraz sie robi pod urzadzenia mobilne- na ekranie szesc cali youtubowe 720 p jest znosne,a na ekranie kompa 20+ to juz jest co innego

@vegetassj1:

Tu nawet nie chodzi o rozdzielczość czy docelowy bitrate tylko o sam fakt kompresowania stratnie materiału już raz skompresowanego. Teraz każda strona chce mieć wszystko przekonwertowane do jednego
@ReggieNoble: Poniekąd chodzi o to że serwery YouTube sąskonczone. wyobraźcie sobie ile materiału oni nazbierali przez te wszystkie lata. To są miliony godzin Full HD filmu. Tego nie da się robić w nieskończoność i jeśli nie chcemy usuwać starych treści ani płacić krocie to muszą je raz na jakijś czas pogarszać jakościowo. (I bardzo niechętnie bronie YouTuba, bo uważam że to parówy ale jednak z matematyką trudno wygrać)
kiedyś były mniejsze wyświetlacze typu monitor 17 cali czy telefon 5 cali, a teraz np 27 cali/6,5. Na obu urządzeniach inaczej będzie to wyglądać - tak w skrócie na starszych będzie to np 200 pikseli na cal, a na drugim tylko 100, bo wyświetlacze co coraz większe, a rozdzielczość urządzenia często taka sama jak x lat temu.
@ReggieNoble: ostatnio szukałem nowej tapetki na monitor 2k i mimo ze pobierałem takie z rozdzielczością 8k to i tak jakoś wydawały się rozpikselowane. Później w lokalnym folderze znalazłem screena z cyberpunku którego zrobiłem jeszcze jak miałem stary hd monitor i pomimo tak niskiej rozdziałki wyglądała lepiej jakościowo niz pobrane z neta.
wyobraźcie sobie ile materiału oni nazbierali przez te wszystkie lata. To są miliony godzin Full HD filmu


@jamajskikanion: ale przecież po to biorą 90% prowizji za reklamy adsense żeby utrzymywać serwery xD
Te stare filmy już na siebie dawno zarobiły i jakby nie patrzeć to nadal są na serwerach i przynoszą kolejną kasę.