Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że osoby ekscytujące się tymi hehe polskimi elektrowniami atomowymi mają 15 lat.
Czy wy się z choinki urwaliście? Ile już tego było? Superszybka kolej, WIELKIE lotniska, WIELKIE stocznie, WIELKIE fabryki samochodów.

Jedyne co się udało to gazoport w Świnoujściu, tylko dlatego, że Tusk przywiózł na to kilka wagonów kasy z Brukseli, a ówczesny kryzys gospodarczy Polskę ominął.

Dajcie spokój, znowu nabieracie się na PiS-owską megalomanię a tymczasem tydzień temu polski budżet zesrał się i obudził bo się okazało, że nikt już nie chce kupić obligacji.

#gospodarka #energetyka #bekazpisu #atom #polityka
PiccoloGrande - Mam wrażenie, że osoby ekscytujące się tymi hehe polskimi elektrownia...

źródło: comment_1667470275JUn84eQtXhqztAU3WmxEvP.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiccoloGrande No i tu się różnimy. Nie uważam, że nasze ambicje powinny się kończyć na byciu montownią dla Niemiec i Francji wysysaną jak kolonia. Nie uważam też, że opisywany deal jest sprawiedliwy - ok, infrastruktura zostanie tylko co mam po niej skoro korzystać z niej będą przede wszystkim zachodnie firmy a Polacy pracować w nich będą za 1/4 tego co Niemiec w tej samej pracy? Infrastruktura to coś co robisz raz
  • Odpowiedz
@Svalbard: Z infrastruktury korzystają codziennie wszyscy. Korzystasz z niej jadąc na wakacje, do sklepu, czy na koncert. Korzystają polskie firmy, które bez bólu mogą inwestować na drugim końcu Polski, bo mają połączenie autostradowe. A dzięki temu, że zainwestowały tutaj zachodnie firmy, Ty możesz mieć dobrą pracę. To jak inwestycja w startup. Startupowcy też mają piękne marzenia i ambicje. Ale ambicje pozostają jedynie ambicjami dopóki nie pojawi się gruby pan z
  • Odpowiedz
infrastruktura zostanie tylko co mam po niej skoro korzystać z niej będą przede wszystkim zachodnie firmy


@Svalbard: xDDDDDDD
Tak tak, Polaczki będą miały zakaz korzystania z torów i autostrat, bo Pan Niemiec (specjalnie z wielkich) będzie chciał przejechać sobie ciężarówką do Kaliningradu xD

#!$%@? dorośnij typie i wymyśl lepszy powód na popieranie PiSu, bo mam wrażenie, że już 500+ i 13 i 14 emerytura jest lepszym powodem niż to, że
  • Odpowiedz
@niochland W swoich wypowiedziach odnoszę się do aspektów gospodarczych, to oczywiste, że obywatele korzystają z autostrad. Za to ważne jest kto robi z tego pieniądz, a robią go w lwiej części firmy zachodnie, które zdominowały nasz rynek pracy. Moi amerykańscy koledzy, którzy otwierali zakład produkcyjny pod Poznaniem, po przyjedzie do Polski przecierali oczy ze zdumienia widząc, że tutaj nic nie jest polskie. I mówimy tutaj o wyższym managemencie po Harvardach czy
  • Odpowiedz