Wpis z mikrobloga

Czy są tu jacyś uczciwi i rzetelni ( ( ͡º ͜ʖ͡º) ) górnicy ze Śląska (kopalnie węglowe) i szczerze powiedzą jak to w końcu zarabia górnik dołowy? Czy te mityczne 10 k pod JSW jako robol co tylko łopatą umie operować to prawda? Ile zarobi taki górnik na wydobyciu albo przodu, kombajnista, ile na jakimś innym oddziale (jakaś wentylacja czy utrzymanie ruchu) a ile ratownik górniczy? Jakie są różnice w płacach na tym samym stanowisku między JSW, PGG i np Tauron wydobycie?

Tyle jest hejtu na tych górników że mają 14 wypłat a walą w chooja śpiąc w chodnikach, a z drugiej strony słychać górników płaczących że taka niebezpieczna praca a płaca taka nieadekwatna.
Jak to w końcu jest ?

#gornictwo #wegiel #jsw #pgg #tauron #pracbaza #praca
  • 12
@luke-dolla7: ostatnio gadałem z ziomkiem z technikum po szkole górniczej kierunek technik elektryk odział ścianowy, kopalnia PGG - Piast.
Nie wiem ile robi teraz sobót, ale tylko na 4 zmiany pracuje, to mówi że ten rok przekroczy I próg podatkowy (120tys).
@luke-dolla7: tak on liczyl wszystkie dodatki które będzie miał na picie, mógłby jeszcze więcej zgarnąć gdyby dostał talony węglowe i je sprzedał , ale że mieszka w bloku to mu przeliczyli jakoś niekorzystnie do rynkowych stawek za talon.
@XshyX: Te paski z gruby to mnie zawsze zastanawiały co i jak tam siędzieje. Czyli za 15 dni zjazdu jest 1320 zł, czyli 88 zł za jeden dzień? Jak to przecież nawet minimalna nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@luke-dolla7: barbórka, czternastka, węgiel, wczasy pod gruszą, nawet tysiak z wygrania konkursu bhp, całe roczne rozliczenie - można sobie podzielić na 12 i wyjdzie średnie miesieczne ;]