Wpis z mikrobloga

@PeaceUN: Bo wegetarianizm dla wiekszosci to moralny wybor a nie kwestia tego ze nie lubia/nie smakuje im mieso.

Ciezko to zrozumiec ? Mozna lubic smak miesa i jednoczesnie czuc sie moralnie zle z tym ze cos musi zdechnac zeby to mieso zjesc. Jest duzo powodow z ktorych ludzie zostaja wegetarianami ale "nielubie smaku miesa" to raczej powod nie jest.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@10minuteman: niech mają swój moralny wybór ale niech się z tym nie afiszują i nie wciskają swojej moralności innym. Nie wszyscy ale większość których znam obrzydza mi jedzenie mięska.
  • Odpowiedz
@kupczyk: mięsożercy niech mają swój wybor, ale niech się z tym nie afiszują i nie wciskają swojej moralności innym. nie wszyscy, ale większość, których znam, obrzydza mi jedzenie wege produktów
  • Odpowiedz
@kupczyk: Co masz na mysli z afiszowaniem? Ze nie moga miec zarcia dla siebie ( ktore przypomina zarcie ktore by chcieli jesc ale sie zle czuja z tym skad pochodzi ) ani agitowac za swoim moralnym kodeksem ? Bo duzo grup to robi - czemu oni akurat by nie mogli ? Mamy cale korporacje ktore to robia od setek lat. Co wiecej wiekszosc rowniez stara ci sie moralnie narzucic diete.

Mimo
  • Odpowiedz
@PeaceUN:

dlaczego veganie tak chca zrec miesio ze symyluja go np z groszku ? niech zra groszek.... czy ja robie rzodkiewki z mortadeli ?


Weganie nie mogą przyrządzać jedzenia na wzór mięsa bo ty nie robisz rzodkiewki z mortadeli. Dopiero 10 a już przeczytałem najgłupszy wpis na dziś.
  • Odpowiedz
@mt1t29r2: tak tak, weganie się afiszują i narzucają innym swoje przekonania. Największy mit i bzdura którą przeciwnicy wege sobie wmawiają żeby się poczuć lepiej w swojej bańce i utwierdzić się w swojej wyimaginowanej słuszności. Może trafi się taki jeden na 1000. Wejdź sobie w dowolną sekcję komentarzy pod reklamą jakiegoś wegeproduktu - większość to właśnie mięsożercy "narzucający" swoje przekonania. Pod reklamami mięsa wysrywów wegan raczej nie widać.
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: "wołowina" od beyond jest zajebista. Robiłem burgery ludziom z tego "mięsa" i nikt się nie połapał, że to nie jest prawdziwa wołowina. Szkoda że jest tak ciężko dostępna w polsce. Osobiście uwielbiam mięso i nie wyobrażam sobie diety bez niego, ale nie mam żadnej satysfakcji z tego, że coś musiało umrzeć abym ja się najadł.

Bez chwili zawahania przerzuciłbym się na to z mięsnej diety.
  • Odpowiedz