Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ma doświadczenie w ocieplaniu domu z pustką (pustak, 5cm przerwy, pół pustaka)? Pacjent to typowy moloch z lat 80, 10x13m, parter i piętro. Do zrobienia na pewno też izolacja pionowa fundamentów.

Zastanawiam się:
- czy w ogóle jest to metoda nad którą warto się zastanawiać
- jak wypada koszt w porównaniu do standardowego ocieplania
- czy ma może ktoś godną polecenia firmę (Mazowsze/Kozienice/Radom/okolice) zajmującą się takimi rzeczami

#remontujzwykopem
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@chixi: nie wypełniaj tej pustki niczym. To się źle skończy. Zrób normalna metoda ETICS. Czyli styro plus siatka klej i tynk. No chyba że masz piękna elewacje z cegły to wtedy polecam zrobić badania termowizyjne
A bo tak pisałam ze nie napisałam o co mi chodzi XD a chodzi mi o wypełnienie pustki pianą vs standardowe ocieplenie zewnętrzne


@chixi: ta pustka powietrzna to jest forma izolacji którą się kiedyś stosowało. Tak budowali po prostu.
@chixi: Jak masz 5cm pustki to pewnie max 5cm piany, czy granulatu wejdzie -> strasznie mało, zwłaszcza że pewnie nie w 100% dojdzie, nie wszędzie jest pustka bo coś tam murarzowi nie wyszło, pewnie na dole na 100% zaklejone bo zaprawa spadła. Do tego ta pustka robi za wentylację ściany, bo pewnie wilgoć ciągnie od spodu ze względu na słabą izolację pionową / poziomą fundamentów. Jak zakleisz to może pojawić się
@chixi: Nic na chłopski rozum. To trzeba policzyć i zaprojektować. Usuwanie skutków błędnego ocieplenia będzie droższe niż ogrzewanie bez.
Twoim wrogiem: ruch wilgoci przez przegrodę, kondensacja pary wodnej, podciąganie kapilarne wilgoci, „gradient” (różnica) temperatury na styku powierzchni ocieplonych i nieocieplonych.