Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jarkendarion: na starym lapku warsztatowym wersję 32 bitową dla kompatybilności ze starym oprogramowaniem. U rodziców na starym ziemniakowym lapku niegdyś do Netflixa też się jeszcze ostał. Ale prawdę mówiąc oba te sprzęty leżą odpalane raz na czas. Lubiłem interfejs Aero, no ale to już przeszłość.
@Jarkendarion: ja. Kompa z Win 10 zdowngrade'owałem do Win 7. Na uczelnie musiałem kupić laptopa z 11 bo nie działały już pewne nowe wersje rzeczy (Office, Python).

A opór dlatego bo do jasnej .... jak coś jest w tym samym miejscu od ok 25 lat jeżeli nie więcej (co najmniej od Win98SE, a może i 95) to po #!$%@? to przekładać. Pomijając kuriozum Windows 8 to naprawdę nie rozumiem po co
@Jarkendarion: Z 7 korzystałem do oporu, ale jak ostatnio poinformowali że przestaną go wspierać, to się przeniosłem na 10. Chcę chronić swoje dane osobowe, i dlatego jak zainstalowałem win10, skorzystałem z paru poradników i skryptów które usuwały lub wyłączały pewne ustawienia, czy to do śledzenia użytkownika, czy tez takie zbędne dla szarego użytkownika. Z 10 siedzę już może z 2-3 lata, posiedzę na niej i dłużej, jak przestaną wspierać 10, to
@Jarkendarion: Ja. Używałem 10 w technikum i dla mnie jest po prostu nieintuicyjna. Trzeba się natrudzić żeby coś znaleźć. Oczywiście, może to tylko kwestia przyzwyczajenia, ale myślę że jak po 4 latach nie załapało to raczej nie załapie.

Windows 11 wygląda spoko ale są dwie rzeczy które mnie odrzucają. Jedna to przesunięcie "zmień nazwę" na ikonkę, a druga to brak (a przynajmniej nigdzie nie znalazłem) opcji zmiany położenia paska zadań co