Wpis z mikrobloga

Jak wygląda sprawa z suplementowaniem witamin, minerałów i innych dupereli? Czy jest jakiś limit przyjmowania niektórych składników? Powiedzmy cynku zamiast 100%, wezmę 300%, czy będzie to miało negatywny wpływ na zdrowie, czy nadmiar zostanie w jakiś sposób zneutralizowany? Na tę chwilę mam średnio czas na zabawę w dietę i myślałem o jakimś kompleksie witamin do czasu wynalezienia "diety cud", dodam, że trenuję 3-4 razy w tygodniu. #dieta #zdrowie #silownia
  • 15
@hightimetostop: U lekarza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szczerze to nie wiem, ale jak pójdziesz oddać krew to zrobią ci morfologię i z tego już trochę będzie wiadomo, np. powiedzą ci jeśli masz niedobór żelaza. A takie badania z analizą wszystkich minerałów i witamin to chyba już bardziej skomplikowana sprawa ale generalnie jako badania okresowe na własne życzenie coś takiego jest chyba dość popularne więc każdy lekarz powinien
@hightimetostop: najłatwiej przedawkować metale ciężkie typu żelazo, cynk, selen itp., raczej trudno ale się da wit. D, bo norma dzienna niby 5000IU (na 100 kg), a można nawet jednorazowo przyjąć 1 000 000 IU i zazwyczaj nic się nie stanie (oprócz osób z miażdzycą)
@army_men: Skąd ci się wzięło to 20%? Jeśli przyjmuje się witaminy razem z tłuszczami i łączy się je z innymi, odpowiednimi witaminami/minerałami, które pomagają w chłanianiu, to na pewno nie jest to tylko 20%
@powaznyczlowiek: Brak skurczy, swędzenia skory, zaczerwienień, generalnie dużo. Wydaje mi się, ze po to są suplementy, żeby uzupełniać braki, których nie uzupełnia nam dieta, nie wspominając o tym, że trenuję 4 razy w tygodniu.
@hightimetostop: litości ( ͡° ͜ʖ ͡°) połowa tych objawów pewnie zmyślona, a druga niezwiązana z brakami, o których mówisz - zdajesz sobie jak krytycznie niski musisz mieć poziom jakiegoś cynku żeby zacząć to odczuwać?

Na dodatek chcesz to leczyć grupą środków medycznych, która nie podlega żadnej kontroli więc nawet nie wiadomo co jest w środku.

Jak coś ci się dzieje to idź do lekarza. Raz że oszczędzisz
@powaznyczlowiek: Gdybys pierwszy akapit wywalił, to ta wypowiedz naprawdę byłaby dobra. Nie jestem hipochondrykiem, moją pasją nie jest branie pigułek na wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki za wypowiedz, ale następnym razem oszczędź sobie domysłów odnośnie stanu zdrowia osoby, której nie widziałeś nigdy w życiu PS nie są to środki medyczne, bo wtedy musiałyby przechodzić ścisłe kontrole ¯_(ツ)_/¯ pamiętaj, ze nie każda firma chce zniszczyć zdrowie swoich