Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aragon368: Tak, sam trawiłem, drukarka 3d rysowała.
@dktr: To będzie różnicowy pomiar napięcia na celach akumulatora 6S i dwukierunkowy pomiar prądu.
@wypokowy_expert: Kurcze trafiłeś, masz oko. Nie zdążyłem zrobić inspekcji, staram się to robić następnego dnia jak głowa mniej zmęczona. Dziękuję!
@rumcajs668: Używam pasty lutowniczej Mechanic. Muszę faktycznie dopracować jej dozowanie, ale ciężko się to robi - nieraz nie klei się do płytki, nieraz zostaje za dużo.

@Jarek_P: Wygląd płytki to minus (trochę lepiej będzie wyglądać po oczyszczeniu z topnika, ale dalej brak soldermaski). Z plusów metody, to można zrobić kilka prototypów na dobę jak zależy na szybkim obrocie. Z płytkarni trzeba czekać...
Z plusów metody, to można zrobić kilka prototypów na dobę jak zależy na szybkim obrocie.


@mathmed: no chyba, że już w fazie projektu zaczniesz wykorzystywać rozwiązania w płytkarni dostępne bez problemu, a w domowych płytkach bardzo trudne lub niemożliwe (metalizacja otworów choćby).
@rumcajs668: Tym razem nie zrobiłem tego, chodzi o pozbycie się tlenków?
@Jarek_P: Tak, tutaj w zasadzie już dwustronna płytka zaczyna być problemem (trzeba idealnie trafić, do tego kupić przelotki i je później umocować - żmudne).
mathmed - @rumcajs668: Tym razem nie zrobiłem tego, chodzi o pozbycie się tlenków? 
...
@mathmed: dlatego szkoda się pitolić. Prototyp przetestuj choćby po kawałku modułami na płytkach stykowych, a finalną płytkę zamów. Swoją wytrawiarkę już nawet sprzedałem, choć wcześniej płytki przez lata całe robiłem sam.