Wpis z mikrobloga

Rozumiem, że można nie lubić Moniki, ale nie rozumiem jak można argumentować to tym, że lata za Mikołajem i nie ma szacunku do siebie XD Mam wrażenie, że osoby komentujące w ten sposób albo nigdy nie były zakochane, albo są hipokrytami i mają empatię/inteligencję emocjonalną na poziomie dna. Naprawdę nie sądziłam, że można z tego powodu kogoś nie lubić XDDD #hotelparadise
  • 12
@Asia01: tym bardziej widząc ten fragment autorefleksji przy Adamie. Mogłaby powiedzieć to samo w kontekście relacji z Mikołajem. Kiedyś jako nastolatka też zastanawiałam się jak ja mogłam coś widzieć w jakimś chłopaku, jednocześnie będąc do śmierci zauroczona innym i nie widząc analogii ¯\_(ツ)_/¯ cieszę się że mam to za sobą
@Asia01 o to to.

@leemealitie
Ile Wy macie lat - "nigdy nie były zakochane" - zakochane po miesiącu w programie telewizyjnym? W facecie który mnie nie chciał?

Przestańmy nazywać wszystko miłością, bo to ogromne słowo. Poza tym już była na ten temat dyskusja i nie ogarniam jak można chodzić za kimś kto nie odwzajemnia Twojej sympatii i w dodatku Cię poniża. Mówi się nara i idzie się dalej.

Empatii mi nie brak.
@MoccaC: Specjalnie użyłam słowa „zakochanie” a nie „miłość”. Chyba jest różnica.
Super, że ty akurat masz tyle samozaparcia i asertywności. Tylko pozazdrościć. I yyy mam nadzieję, że wiesz, że to nie jest prawdziwe życie? W normalnym życiu owszem, można się odciąć i łatwiej jest sobie z tym poradzić, gdy nie jest się zamkniętym z tą osobą 24/7 XD
„Niedojrzałych i infantylnych, którzy sami decydują o swym losie” no tak, zapomniałam, że
@Asia01: A dlaczego niby nie? Zwłaszcza, że to nie jest naturalna sytuacja. Jest zamknięta z tą osobą 24/7 i coraz bliżej do finału, więc ciężko byłoby zaczynać z kimś od 0. Bo raczej wątpię, że nadal za nim lata.
@leemealitie a daj spokój, jakby jej napluł w twarz to też by nie mogła panować nad uczuciami? A jakby był żonaty to też by nie umiała się powstrzymać? Ta dziewczyna ma 28 lat, nie 16.

Nie jest zainteresowany to nie, nie wkręcasz sobie go dalej. Nie liczysz na przełomowe randki. Nie atakujesz postronnych dziewczyn jak Olka z zazdrości. Po prostu odpuszczasz temat i skupiasz się na sobie.

A jak trudno komuś panować
@MoccaC: Bywają też ofiary przemocy, które nie opuszczają partnera przez lata, mimo że mają możliwość. Im też nie należy współczuć?
To już lekka hiperbolizacja, ale pewnie i bywają takie przypadki. Jednak jak już mówiłam, nie jest to naturalna sytuacja.
No i super, dobrze dla ciebie i szczerze zazdroszczę - mowię to nieironicznie. Ale nie wiem, co więcej mogę powiedzieć oraz jak to wyjaśnić skoro nie rozumiesz tej sytuacji i jest to
@leemealitie tak na dobrą sprawę to nikt z uczestników nikomu z nas nie szkodzi, więc nikomu nie należy się krytyka. Magda też była krytykowana za brak szacunku do siebie - jaka jest różnica?

Ofiary przemocy to co innego, często latami poddawane są manipulacjom i stopniowo czują, że nie mają wyboru.
@MoccaC: Nie chodzi o to, że nikomu z nas (widzów), tylko ogólnie nikomu.
No to powiedz to osobom, które ją za to krytykowały, bo ja nie jestem jedną z nich. Teraz omawiamy przypadek Moniki, a nie Magdy.