Wpis z mikrobloga

myslalem, że koleżanka @butterfly sobie żartuje zą podwyżką cen bo dopiero ta lazania co podrożała z 12 na 15 zł

ale jednak nie żartowała i od dziś kosztuje 17 zł

jeszcze niedawno te gotowe dania były synonimem taniego jedzenia ale jak dalej tak bedą drożeć to sie to zmieni

#biedronka #inflacja #zakupy #lasagne
Pobierz Ksemidesdelos - myslalem, że koleżanka @butterfly sobie żartuje zą podwyżką cen bo do...
źródło: comment_1667402723verzrn8cJbBzU3rQKycRU2.jpg
  • 179
@sots:

dodatkowo mówisz o jakichś KALORIACH Z TŁUSZCZU, jakbyś wiedział to dieta wysokotłuszczowa też może być zdrowa i opona ci się robi jak już to od węglowodanów bo cię nabija niż od tłuszczu (choć tak i tak najważniejsze są kalorie)

A piszesz o daniu na makaronie (60g węglowodanów w opakowaniu, którym się nawet nie najesz) xD

Iks de ile ty wiesz o odżywianiu xD
@Ksemidesdelos: parę razy taką jadłem. Wtedy kosztowała właśnie koło 11-12 zł. Zrobiłem sobie kiedys challenge, jadłem tego dnia małe śniadanie, brak obiadu, wracając wieczorem z całodniowej fuszki kupiłem taką z zamiarem opędzlowania całej solo, niestety chyba przy 2/3 poległem.
@sots: cokolwiek napiszesz to kompromitujesz się mocniej xD

Czyli dieta wysokotluszczowa jest ok, ale tutaj podstawą są węglowodany, więc też ok xD

Dieta wysokotluszczowa nie polega na #!$%@? frytek, bo są tłuste xD
@francoisinho: no tak, jest ok bo oceniamy skład. i węgle i tłuszcze są potrzebne w diecie, dodatkowo oceniamy GOTOWY PRODUKT a nie #!$%@? twoje ubzdurane danie w głowie które MOŻNA ZROBIĆ BY BYŁO TYLE I TYLE, ktoś sobie kupuje takie lasagne w biedrze odgrzewa w 20 min w piekarniku i ma żarcie, nic nie musi robić i na pewno to będzie zdrowsze niż #!$%@? paczki chipsów przepijając to kokakolom
@francoisinho: czemu nazywasz to syfem? uargumentuj, proszę o to już 3 raz i dalej się do tego nie zabierasz, powiedz co w tym składzie jest szkodliwego? makro? makro to jest kwestia indywidualna i nie mu tu czegoś takiego że to jest syfem a to nie
no ogólnie te 17zł to już jest ten etap, że po prostu nie kupie bo szkoda mi wydawać 17zł na takie żarcie. Problem jest taki że taka sytuacja będzie co raz częstsza i ludzie zaczną rezygnować z wielu takich produktów które nie są konieczne.


@mlodyernest:

No ale kiedyś lasagna kosztowała 10, teraz 17. A inne jedzenie też w miejscu nie stoi, więc po prostu i tak zapłacisz więcej czy za lasagne
@sots: to właśnie ty nie rozumiesz, że żeby zaspokoić swoje zapotrzebowanie na mikro- i makroelementy to musisz zjeść coś wartościowego, a nie ten syf z 5g soli w małym opakowaniu, totalnie pozbawiony jakichkolwiek mikroskładników (poza śladową ilością mięsa parszywej jakości)

Już wszyscy wiedzą, że raz w życiu byłeś na wakacjach we Włoszech z mamą, nie musisz tego tak podkreślać xD

Jeśli tak wygląda twoje domowe jedzenie to współczuję xD