Wpis z mikrobloga

Klasyk kolejny... #tinder #rozowepaski więc wypiliśmy po cztery koktaile i przychodzi do płacenia... Okazało się że 'nie mam manier' bo powiedziałem że płacimy za siebie... Po ktorkiej dyskusji I próbie wytlumaczenia ze kobiety też mogą pracować i czasy się zmieniły (choć to ja byłem starszy) okazalo się że nie dała nawet napiwku kelnerowi. #doublestandards
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lukaszy: @Pitu33: ja daję napiwki, jeśli kelner/ka odpowiednio się mną "opiekują". Ta praca to może być srogi z-------l, w wielu knajpach też zarabiają minimalną i taki napiwek to spory boost dla ich finansów. Sam tak zaczynałem na studiach, teraz mnie stać, żeby dorzucić te dwie dychy do rachunku. Wystarczy nie być bucem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
Okazało się że 'nie mam manier' bo powiedziałem że płacimy za siebie...


@drogi-m: Jeśli to była randka, na którą to ty ją zaprosiłeś i sam wybrałeś lokal, powinieneś wyjść z inicjatywą zapłacenia za spotkanie. Jeśli to jednak było jedynie luźne spotkanie zapoznawcze, nie randka, a lokal wspólnie zaakceptowaliście, kobieta nie powinna oczekiwać, że będziesz za nią płacił. W takiej sytuacji każdy płaci za siebie. Oczekiwanie, że będziesz za nią płacił
  • Odpowiedz
@cyberchosnek: większość społeczeństwa zarabia w okolicach minimalnej albo kilka stów więcej im też dajesz napiwki ? Nie dość, że pracę mają lajtową to na bezczelnego chcą sobie dorobić drugą pensje. Żałosne.

@drogi-m: ale o co ten kwik? Przecież specjalnie dla ciebie musiała się umalować i ubrać wiesz jakie to są koszta w dzisiejszych czasach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)Aha i jak zapraszasz to płacisz wtedy
  • Odpowiedz
@user100: Widać, że Pan w gastro to nie pracował jak twierdzi, że to lajtowa praca.. Również mam za sobą to nie miłe/miłe doświadczenie i staram się zawsze dawać i życzę wszystkim jak najmniej takich klientów jak Ty :)
  • Odpowiedz
@cyberchosnek: dlaczego uważasz, że nie danie napiwku to bycie bucem? Ich praca, ich wybór. Mi nikt w pracy nie daje napiwków i jakoś z tego powodu nie płaczę. Owszem, jeżeli ktoś się wyróżnia w jakiś sposób to tak, wtedy mogę coś dorzucić (10-20% od wartości zamówienia), ale nie będę jak wszyscy "bo tak trzeba". Nie, nie trzeba. To moja wola czy komuś dam czy nie. Jak ktoś podejdzie, przyjmie zamówienie
  • Odpowiedz
@user100: > Nie dość, że pracę mają lajtową to na bezczelnego chcą sobie dorobić drugą pensje. Żałosne.

Dorabiałem jako kelner na studiach, w życiu bym nie powiedział, że to lajtowa praca. 13h zmiana i w tym z 6h z--------u jak p------y. Napiwki ratowały moje finanse. A przyjdzie taki gość i powie, że to żałosne. Na zachodzie, do którego tak każdy wykopek tę Polskę biedną porównuje, napiwki często są z automatu
  • Odpowiedz
@cyberchosnek: nikt zawału nie dostaje, dla mnie możesz dawać napiwki komu tylko chcesz. Po prostu napisałem swoje zdanie na ten temat. Też uważam, że praca jest lajtowa. To raptem przyjmowanie i przynoszenie posiłków tak więc kokosów nikt na tym stanowisku się nie spodziewa. Ja podczas studiów wolałem pracować na budowie. Praca cięższa, ale i dużo lepiej płatna. Każdy miał swoją ścieżkę kariery ;P
  • Odpowiedz
@lukaszy: to było dorabianie, na budowie pracowałem w wakacje, potem też w fabryce, w trakcie roku akademickiego jako kelner. Łatwo mówić o pracy, której się nie wykonywało, że jest lajtowa. Na budowie to przecież sypiesz tylko piach do taczki, praca prosta jak c--j ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ja mam podczas umawiania się na pierwsze spotkanie zaznaczyc, że płacimy za siebie? XDddddd


@konmad: Tak, bo jakby się nie zgodziła, nie było by spotkania i problemu ¯\_(ツ)_/¯ Jeżeli masz problemy komunikacją to potem są tego konsekwencje
  • Odpowiedz
czyli jak się wcześniej nie ustali jaki będzie sposób rozliczania rachunku to oznacza, że DOMYŚLNIE płaci facet?


@KAPITAN_P0LSKA: domyślnie każdy płaci za siebie i nie rozumiem skąd wymaganie wykopków, żeby facet wcześniej musiał to zaznaczać przed spotkaniem xDDDD
  • Odpowiedz
czyli jak się wcześniej nie ustali jaki będzie sposób rozliczania rachunku to oznacza, że DOMYŚLNIE płaci facet?


@KAPITAN_P0LSKA: W takiej chorej kulturze żyjemy ¯\_(ツ)_/¯ I do póki to się nie zmieni, trzeba brać na to poprawkę i mówić o tym
  • Odpowiedz
W takiej chorej kulturze żyjemy ¯_(ツ)_/¯ I do póki to się nie zmieni, trzeba brać na to poprawkę i mówić o tym


@Kleyio: no właśnie i jak ktoś próbuje z tym walczyć i nie pozwala na takie zagrywki, to dostaje komentarz z ponad setką plusów, że powinien wcześniej takie rzeczy ustalić.

Nie da się wyplenić jakiegoś zachowania usprawiedliwiając je.
  • Odpowiedz
Ale takie rzeczy to przed spotkaniem się ustala a nie xD


@Kleyio: Jak się widzisz z kimś pierwszy raz i idziesz na piwko albo koktajl to pytasz "ej ale płacimy za siebie?"? Nie znam się, ale dla mnie to by było dziwne, raczej powinno być to oczywistością.
  • Odpowiedz