Wpis z mikrobloga

Miraski od dłuższego czasu pracuje w trybie 3x3 czyli 3 dni jestem w robocie po 12h i 3 dni mam wolne, praca pod samym domem. W związku z tym zastanawiam się nad jakaś dodatkową pracą bądź nawet otwarciem firmy. Z tego co pamiętam to płaciłbym jakieś grosze bo mam UOP. Jakiś czas temu myślałem żeby się w ogóle przebranżowić na IT ale póki mam małe dziecko w domu to siedzenie w skupieniu przy kompie raczej odpada.

Wiem, że to nie jest dobry pomysł pytać na wykopie, ale może ma ktoś tu jakiś pomysł? Myślałem o zakupie podnośnika koszowego, lub czegoś podobnego np: małej koparki lub innego urządzenia specjalistycznego. Nie jestem jakaś złota rączka, ale coś tam naprawić czy ogarnąć jakieś tematy techniczne potrafię.

Mieszkam w dużym mieście (Wroclaw) i z jednej strony jest tu sporo możliwości a z drugiej spora konkurencja chyba we wszystkim. Póki co.przegladam ogłoszenia z kategorii uslugi na olx i patrze co w ogóle jest dostępne i ile co kosztuje. Myślałem też żeby wystawić na próbę fikcyjne ogłoszenia i zobaczyć jaki jest odzew.

#praca #pytanie #zalesie
  • 4
@Meciek: może jakieś pranie dywanów albo innych tapicerek próg wejścia nie jest jakoś dramatycznie wysoki z drugiej strony sporo konkurencji pewnie ale może czasem ktoś zadzwoni...
@telemach20
@stefankot

Widziałem, jakie są koszta. Wydaje mi się, że sama koparka to 100tys zł.

Patrzyłem już po napisaniu posta, że w 2022r były dofinansowania do założenia działalności gospodarczej do 36 tys zł.
@Meciek: no widzisz sama koparka 100 k. Ile teraz roboczogodzina we Wrocławiu kosztuje? No nie wiem czy koparka to dobry biznes. Dużo trzeba włożyć a jeszcze dłużej to odrabiać. Sam myślałem żeby Bobcata kupić ale mi odradzili.