Wpis z mikrobloga

#elektronika #proszeopomoc #motoryzacja ale tylko trochę

A więc do rzeczy. Mam w swoim aucie zamontowane Webasto. Ostatnio kupiłem sterownik gsm, aby móc je włączać zdalnie przez telefon. Ale, że z elektroniki jestem kompletna noga i na schematach się w ogóle nie orientuję (choć webasto sobie sam podłączyłem), to nie wiem jak się zabrać za podłączenie tego sterownika.

Kupiłem to:

http://allegro.pl/sterownik-gsm-do-webasto-eberspacher-i3799402110.html

Są tam poglądowe zdjęcia, ale niżej zamieszczam bardziej szczegółowe:

Telefon i przekaźnik

Przekaźnik od spodu

Przekaźnik od góry

Telefon od spodu

I schemat

Chciałbym podłączyć wg niego, a nie wg tego z aukcji, bo tam jest z pominięciem zegara sterującego, którego również używam.

Zegar mam trochę inny taki, ale myślę, że wejścia są takie same. Była tam czteropinowa wtyczka.

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak krowie na miedzy, najlepiej rozrysować w pancie poszczególne połączenia? Oraz jakich kabli użyć? Byłbym bardzo wdzięczny. Dziękuję.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jestem_legenda: Według Twojego schematu zegar i telefon pracują na zasilaniu symetrycznym, co mi nie pasuje. Tak samo nie wiem co to B w telefonie.

Jak rozetniesz ten przewód od zegara jak mówiłem wcześniej to daj równolegle +12 do przyłączy 86 i 87.

Jak masz na zegarze coś podpisane +12 i -12 to też równolegle do telefonu. Powinno działać.
  • Odpowiedz