Wpis z mikrobloga

#praca #pracazagranica #holandia

Witajcie, Mirki, czy jest tu ktoś co pracuje na działalności gospodarczej na polskiej umowie w Holandii? Jakie ponosicie miesięcznie koszty, ile ZUSu płacicie? Proszę o podanie plusów i minusów wiadome, że zarobki większe.. mam możliwość wyjechania za granice i nie chce popełniać błędów i płacić za niewiedzę.
Proszę wypowiadać się w komentarzach lub pisać priv jestem młody... #przegryw
  • 4
@MASTERRyii ryczałt 5.5% to podatek, ZUS płacisz 600zł z groszami jeśli zarobisz do 300.000zł, powyżej to już 1300zł chyba. Musisz mieć pozwolenie A1, żeby je dostawać musisz mieć ilestam % dochodów z Polski nie tylko Holandii. Ogólnie słyszałem, że można samemu sobie ogarniać księgowości ale ja tam płacę 220zł miesięcznie i mam wszystko ogarnięte, jakiekolwiek pytania to mogę dzwonić i się dowiem. Masz pracę już nagraną?
@MASTERRyii: z tym zgloszeniem chodzi o A1 verklaring. Dowod na to, ze masz ubezpieczenia socjalne w PL.
Co do podatkow, gdy pracujesz ponad rok w NL w jednym miejscu, to w wiekszosci przypadkow powinienes placic PIT w NL, a nie w PL. I tak mnostwo osob tak robi, bo Belastingdienst poki co tego nie kontroluje, a polskie pseudo ksiegowe nie znaja przepisow miedzynarodowych