Wpis z mikrobloga

Na trasie mam Low Emission Zone w Montpellier
Nie bardzo rozumiem tę stronę informacyjną, nawet po przetłumaczeniu..
https://www.montpellier3m.fr/vivre-transport/zone-faibles-emissions

Aby przejechać tą drogą muszę wykupić jakąś naklejkę/winietę? Czy jestem jakimś "małym jeźdźcem", który jeździ przez strefę poniżej 8000 km/rok i jestem zwolniony z naklejki?

Na głównej stronie można zamówić tę naklejkę, ale o ile rozumiem, to ona przychodzi pocztą xD więc jakby na dzisiaj nie zdążę jej dostać xD może faktycznie jest to opłata tylko dla stałych bywalców strefy?
https://www.certificat-air.gouv.fr/

Jadę samochodem zarejestrowanym w tym roku, 2.0 Diesel, norma emisji spalin 6 AP
No więc nie jest to jakiś stary gruchot sprzed 1997 roku (coś tam na tej stronie piszą o tym roczniku)

Podpowiedzcie co z fantem zrobić ()

#francja #francuski #jezykfrancuski #montpellier #lowemissionzone #emisjaspalin #ekologia #zagranico
Marcinnx - Na trasie mam Low Emission Zone w Montpellier 
Nie bardzo rozumiem tę str...

źródło: comment_1667222394xZnS4BXb7QYNDCCXdVwsPo.jpg

Pobierz
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@uhu8: no i super ( ͡ ͜ʖ ͡)
Trochę mnie zdziwiło, że angielskiej wersji wersji strony nie ma, no ale cóż.. W końcu to Francuzi xD zresztą i tak mało tam widziałem informacji na temat krótkiego przejazdu..
@wwkbt: tak też się spodziewałem w sumie, ale wolałem dopytać, bo kary później chore mogą być (ʘʘ)

@uhu8 @wwkbt dzięki Panowie!
@Marcinnx: Nie wiem od kiedy ta strefa funkcjonuje, ale ja 2 lata temu jeździłem po Montpellier samochodem benzynowym z 2005 roku i nic mi nigdy nie przyszło, a w ciągu 3 miesięcy bywałem tam dość często. Więc albo ta strefa istnieje od niedawna albo ja żyłem w błogiej nieświadomości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ex-or: według Google translate: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Okres pedagogiczny ustala się od 1 lipca do 31 grudnia 2022 r. Brak werbalizacji w tym okresie.


Więc chyba dopiero co weszła.. xD

@wwkbt: apropos, dawno tym tirem jeździłeś tam? Czy jakoś od lipca już bywałeś? ( )
@Marcinnx: @ex-or: nie jestem pewien jak w Montpellier, ale jeżeli podobnie jak w Lyonie to dopiero zablokowali w tym roku super stare diesle i chyba żadnych benzyn. jest tych crit'airów 5 (1 najlepszy) i ja mając benzyne z 2006 mam naklejkę 2.
Do tego na razie nikt tego nie sprawdza, także się nie przejmuj.