Wpis z mikrobloga

Jak to wygląda pod względem prawnym?

Czy to całe ECPU Polska może publikować tak o nagrania z tymi ludźmi? Nie potrzebuje zgody na publikację?

Żeby nie było, popieram takie coś i jak najbardziej jestem za, żeby takich ludzi ujawniać poprzez wrzucanie do sieci, ale czy ktoś z tych ludzi później nie wytoczy im procesu za wrzucanie ich do internetu/upublicznianie wizerunku?

#ecpu #pedofilia #youtube #policja #prawo
  • 13
  • Odpowiedz
@fff112: Może i tak być w sumie właśnie, tak jak mówisz, ale zerknij na ten filmik, to właśnie mnie skłoniło do tego wpisu. Niby wyraził zgodę, a później w sumie mówi, że nie chce XD Fakt powiedział, że w telewizji, ale no jednak
danoneek - @fff112: Może i tak być w sumie właśnie, tak jak mówisz, ale zerknij na te...
  • Odpowiedz
@danoneek: trzeba być niezłym frajerem, żeby dać się nagrywać i przetrzymywać jakimś bolkom, którzy są zwykłymi cywilami przebranymi jak klauny xD Że takie grupy w ogóle legalnie działają to jest obraza dla państwowości, myślałem, że jako cywilizacja odeszliśmy od samosądów
JesusOfSuburbia - @danoneek: trzeba być niezłym frajerem, żeby dać się nagrywać i prz...
  • Odpowiedz
@JesusOfSuburbia: oni nie działają legalnie - powinno się im postawić mnóstwo zarzutów. Od tego jest policja a nie jakieś dzbany.

Ale w tym kraju można sobie latami nielegalnie trzepać kase i mieć na to przyzwolenie ślub i spolecznestwa. Co innego gdy pomalujesz chodnik kredą na Żoliborzu, wtedy nie ma zmiłuj.
  • Odpowiedz
@JesusOfSuburbia: @danoneek: przecież oni właśnie łapią takich na wpół upośledzonych frajerów, którzy serio uwierzyli, że jakaś 13-latka jest zainteresowana starym dziadem bez zębów xD więc nie ma co od nich wymagać, żeby ogarnęli jak swoich praw w sądzie dochodzić

co do samego ecpu mam mieszane uczucia, z jednej strony spora część tych idiotów to samotni stulejarze, którzy są odrzucani przez kobiety w swoim wieku, więc łapią pewnie łatwo
  • Odpowiedz
@danoneek: Pod wzgledem prawnym, funkcjonowanie grup typu ecpu i ich pochodne jest, nie na granicy prawa, lecz calkowicie nielegalne. Myślą, ze jak powoluja sie na paragrafy, to maja jakas w tym wiedze, ale jej nie maja. Ponadto dzialaja na kilku plaszczyznach. Jedno to powolywanie sie na to, ze jesli delkwent cos zrobi, to uzyja przymusu bezposredniego, nie maja do tego uprawnień.
Prowadzenie prowokacji i przesluchanie ludzi z udostepnianiem ich wizerunku
  • Odpowiedz