Wpis z mikrobloga

Hej Mirki czy za taką kwotę kupię #rower z hamulcami tarczowymi. Trasy 65% szosa 35% leśne. Teraz mam górala męska wersja z Kauflandu :) służył długo, pora na coś nowego. Co wybrać? Wiem, że tu wszyscy programiści 15k, ale mam #papaj -ską kwotę +/300 I co lepiej, kupować w całości z salonu czy raczej poszukać kogoś co składa jakieś fajne rzeczy? W ogóle może ktoś z was składa w #opolskie #brzeg + 50 km i #dolnyslask #jelczlaskowice + 10 ?
krytyk1205 - Hej Mirki czy za taką kwotę kupię #rower z hamulcami tarczowymi. Trasy 6...

źródło: comment_1667110926ZaobNfBrB2PWwXmLs0blVL.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@4x80: bo mam takich dość, wiecznie z nimi walczę, zawsze coś nie tak z nimi jest, ustawianie to jakiś koszmar ( ͠° °) chcę bezproblemowe hamulce z którymi pojadę raz w roku do serwisu i wiem, że będą działały ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
chcę bezproblemowe hamulce z którymi pojadę raz w roku do serwisu i wiem, że będą działały


@krytyk1205: Hamulce szczękowe są bezobsługowe i rowery na tym latają z dziesięć lat. To jakieś urban history, że są słabe i obsługa ect.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krytyk1205: cośtam coś tam dołuż dwa miliony do siatki do chodzenia.po bułki ale ja np. mam GRVL120 z deksa, średnio ale spoko i łasny klasyczny wyglad ramy. Teraz robią je w pięknym niebieskim malowaniu - teraz pewnie kosztuje z 2800 kiedys było 2000+
  • Odpowiedz
Budżetowe hamulce tarczowe hamują dużo słabiej jak szczękowe.


@4x80:
Tanie tarczówki hamują lepiej niż tanie V-brake z blachy oblanej plastikiem, a w gotowych rowerach jest wybór właśnie między nimi, bo teraz wszytko powyżej Tourney ma tarcze.
  • Odpowiedz
jak większy z ciebie chłop to zwróć uwagę czy rowerek nie jest "papierowy" bo po pół roku luzy będą wszędzie, można to ignorować lub nie zauważać i potem pisać że to świetny zakup, bo jeździ ¯_(ツ)_/¯


@T1001: może problem w tym, że próbowałeś jechać na rowerku, a nie na rowerze? moje 120kg objeżdżało rower "70kg max" i nie było z niczym problemu

@krytyk1205: jak masz problem z ustawieniem hamulców szczękowych,
  • Odpowiedz
@4x80: po pierwsze, nie (chyba, że coś spieprzone przy montażu), po drugie tarczowe mają ogromną przewagę w deszczu, po trzecie doradzanie dzisiaj szczękowych, to jak doradzanie rowera na 26" i wolnobiegu.
  • Odpowiedz
@krytyk1205: Za 1600 kupiłem mega fajnego gianta defy chyba 4 (dawno nie jeździłem) rama wyglądała dobrze. Z czasem znalazłem ofertę na koła mavic cosmic za 800zl dokupiłem i mam tak super maszynę ze póki nie uzbieram na sworksa tarmaca to nie zmienię bo mimo ze wyszedł mega tanio to nie będzie szkoda podczas wypadku, za 2k na luzie kupisz coś fajnego na olx
  • Odpowiedz