Wpis z mikrobloga

Hejo, Mireczki! Chciałabym Was prosić o #wykopefekt

Mianowicie, wczoraj odwiedziłam babcię, z którą nie mogłam się spotkać od prawie roku - babcia zachorowała na raka i mogliśmy rozmawiać tylko przez skype. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Gdy chciałam wyjąć talerzyki na ciasto, babcia dosadnie zabroniła mi użyć tego konkretnego talerzyka - jest to ostatni talerzyk, który został jej z zestawu, który dostała od brata z okazji ślubu. Reszta zastawy potłukła się przez te wszystkie lata. :(

W związku z tym, że Świąt Bożego Narodzenia, które spędzimy z babcią zapewne zostało mniej, niż więcej - chciałabym na gwiazdkę dokupić dla niej cokolwiek z tej zastawy.

Jest to zastawa Ćmielów, może ktoś z Was ma ten konkretny wzór w domu i mogłabym odkupić? Może ktoś już nie używa? Talerzyk nie ma żadnych złotych/srebrnych elementów.

Z góry dziękuję!

#kiciochpyta #feels #pytanie #cmielow #porcelanaboners
antylopa - Hejo, Mireczki! Chciałabym Was prosić o #wykopefekt 

Mianowicie, wczoraj ...

źródło: comment_1667040801TwnPuXqxgUAymqsDgmlmZY.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
@kurlapejter: daję plusika dla zasięgu i powodzenia w szukaniu. Porcelana z Ćmielowa (zwłaszcza figurki) są ostatnio w cenie. Może jednak z talerzykami będzie prościej. A próbowałaś poszukać u źródła? Spróbuj napisać do fabryki maila z opisem Twojej sytuacji to może chociaż naprowadzą Cię na jakiś trop - jak ten zestaw mógł wyglądać?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Bonthyc: figurki zawsze były w cenie, sam myślę żeby kilka kupić jako inwestycję, bo wszystko zaraz walnie a te jednak nie stracą na wartości.

Szkła Horbowego też w cenie, "Glut" parę dni temu za 2 tysiące się sprzedał na allegro ( _)

Fabryka może odpisać, historia ciekawa, do tego choroba. PR może podchwycić temat i dostarczyć info (jak bym tam pracował to bym pośwęcił troszkę czasu na
  • Odpowiedz
@antylopa: Po tym jak wyblakły i wytarty jest wzór na talerzyku twojej babci, można założyć że był użytkowany raczej intensywnie. Złocenia złotem naszkliwnym pierwsze ścierają się przy regularnym użytkowaniu i myciu, więc to że nie ma po nich teraz śladu, wcale nie znaczy że wcześniej ich nie było. Niestety nieraz starszej porcelanie wystarczy nawet jedno mycie w zmywarce żeby usunąć całe złocenia.
  • Odpowiedz
@antylopa: myślisz, że Twojej babci zależy na tym, żeby to było takie same? czy raczej... żeby to było TO samo? bo wydaje mi się, że ona ma sentyment nie do wzoru, a do samego faktu, od kogo ten zestaw dostała, a tego żadne pieniądze nie załatwią ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@antylopa: dostałem małe info od posiadacza katalogów:

"Dzień dobry, w tym katalogu akurat nie ma wzmianki, ale wg innego katalogu "Porcelana - znaki wytwórni europejskich" Leona Chróścickiego tak oznaczano produkty z Ćmielowa po 1945 roku. (Współczesne drukowanie, niebieskie, zielone lub brązowe; od 1945 roku). Pozdrawiam"

Także poszukiwania niejako zawężone do okresu 1945-1959. Zawsze to coś.
  • Odpowiedz