Wpis z mikrobloga

@Mr_Frodo: Góry oczywiście. Tylko w tym roku przeszedł jak zawsze sudety, jesieniki od seraka po dlouha strane do pradziada, karkonosze - w tym roku od czeskiej strony po śnieżne kotły - 35km aż miałem dosyć trasy. Od Bielic do śnieżnika 45km i spowrotem drugiego dnia 25km. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Widzę pewne ograniczenia związane z wiekiem i za rok trochę ogranicze u niego kilometraże. Ale kondycje ma.
@Mr_Frodo: Zalezy gdzie i zależy od psa. Jak chodzisz "od świeta" w gory, to nie poleciłbym stołowych. Po pierwsze musisz wychować psa, znać go jak zachowa sie w pewnych sytuacjach i nauczyć go odpowiedzialnosci. Staram sie unikać zatłoczonych tras, pies ma swobodę ruchu i o ile nie powinno się puszczac luzem psa, tak, jak wiesz co zrobi , pozwoli ci zwracać uwage na to zawczasu. Chodzenie bez smyczy dodało pewnosci psu
@wspomnienieciszy: bardziej chodziło mi o parki narodowe, Tatry czy Bieszczady są wykluczone jeżeli chodzi o chodzenie z psem, ale widzę w Karkonoszach jest super, nawet jest mapa, gdzie można a gdzie nie.

nie chodziło mi o kulturę chodzenia z psem, tylko o "regulaminowe" możliwości
mimo wszystko dzięki za info pozwoliło mi to pogrzebać i wiem gdzie się wybiorę w przyszłym roku na wakacje
@Mr_Frodo: Bieszczady i Tatry mam za daleko. Ale Karkonosze/Stołowe zabieram psa => nigdy nie spotkałem leśnika po drodze. Druga sprawa. Nawet jak masz bilety w Karko i sprawdzaja je - proszą o trzymanie psa na smyczy. Ale taki protip, - bocznym szlakiem nikt nie sprawdza. Szansa na kare jest znikoma za lużno puszczonego psa.
@Mr_Frodo: Dlatego napisalem, - nie spotkalem leśnika a tym bardziej nikogo, kto by egzekwował regulamin. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ok. Tatry masz kozice które chodzą wszędzie a podobno bieszczady to bardziej niedzwiedzia mozna spotkac i wilki.
Jeżeli chodzi o Karko i Stołowe żadnych zwierząt nigdy tam nie spotkalem po drodze, nawet chodząc nocą.
Ciężko mi powiedziec, co może być w rezerwatach, bo... na przestrzeni lat mialem tylko
wspomnienieciszy - @Mr_Frodo: Dlatego napisalem, - nie spotkalem leśnika a tym bardzi...

źródło: comment_1667232991vUMSFwcsX1Ys8esI3HkL37.jpg

Pobierz